Płytki kuchenne
Wnętrze

Płytki kuchenne

Płytki kuchenne to jeden z najpopularniejszych elementów wystroju kuchni. Nie tylko mają ponadprzeciętną trwałość, ale także są łatwe do utrzymania w czystości. W połączeniu ze starannie dobranymi meblami udało nam się stworzyć ciekawą wizualnie aranżację.

Jaki rozmiar i odcień płytek są odpowiednie? Jakie są zalety i wady kamienia naturalnego i ceramiki? Która płytka jest najlepsza do białej kuchni? Którą płytkę podłogową wybrać? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelnika.

Jaki rozmiar i odcień płytek są odpowiednie?

Płytki kuchenne
Płytki kuchenne

Decydując się na płytki do kuchni powinniśmy najpierw zastanowić się, jaki model wybierzemy, będzie wyglądała najciekawiej w zestawieniu z innymi elementami przestrzeni, takimi jak blaty, fronty szafek, podłogi, sprzęt AGD. Najpierw zajmiemy się produktami do ścian. W praktyce są dwa sposoby ich wyboru. Po pierwsze, zdaniem ekspertów, powinny być tego samego koloru co baza. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Świetnie wygląda np. połączenie niebieskich płytek na naszych szafkach z szarymi frontami. Jeśli chodzi o elementy w kolorze szarym, szczególnie polecany jest do białych i czarnych kuchni modułowych.

Drugą metodą jest decydowanie o ostrych kontrastach. Następnie użyj płytek kuchennych, aby stworzyć mocny akcent, który przyciągnie jak najwięcej uwagi. Mozaika doskonale sprawdza się w tej roli. Innym rozwiązaniem są ręcznie malowane płytki, które charakteryzują się jasną kolorystyką. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać zaskakującą kombinację czerwonych płytek i jasnych blatów. Kluczem jest posiadanie ciekawej, dopasowanej koncepcji – tylko wtedy możemy mieć pewność, że całość wygląda ciekawie wizualnie.

Jakie są zalety i wady kamienia naturalnego i ceramiki?

Wiele osób zastanawia się nad naturalnym kamieniem i ceramiką w kuchni. Jednak czy to rozwiązanie jest rozsądne? Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych płytek. Zanim zaczniemy się zastanawiać, jaki kolor i wzór sprawdzi się najlepiej, należy najpierw zdecydować, który materiał jest najlepszy. Musi również odpowiadać naszemu prawdopodobieństwu finansowemu, które zazwyczaj nie jest najniższe. Płytki kuchenne są uważane za stosunkowo niedrogie i łatwe w utrzymaniu. Dodatkowym plusem jest szeroka gama kolorów i wzorów. Możemy je kupić w wielu kształtach i rozmiarach. Nadają się nie tylko do klasycznych kuchni, ale także do nowoczesnych.

W przypadku płytek kuchennych z kamienia naturalnego jest to zdecydowanie droższa opcja. Wymaga od nas dużej troski, wysiłku czyszczenia i utrzymania go w czystości. Nie zmienia to jednak faktu, że słyną z zabawnego stylu i ponadprzeciętnej estetyki. Jeśli o nie zadbamy, możemy być pewni ich długoletniej trwałości.

Która płytka jest najlepsza do białej kuchni?

Białe kuchnie to coraz bardziej powszechne zjawisko. Jeśli marzymy o takim kolorze, a jednocześnie interesują nas materiały z naturalnych kruszców, to marmur może być strzałem w dziesiątkę. Są dostępne w kolorze szarym i białym, ale to nie zmienia faktu, że jest też czarna kopia. W takim zestawieniu specjalista od aranżacji wnętrz proponuje również zlewozmywak kamienny oraz blat, który będzie miał taki sam odcień jak płytki. Minimalistyczną pracę możemy przełamać, korzystając z nietypowych możliwości aranżacyjnych. Efektem tego jest kuchnia, która wygląda niemal jak najlepsze magazyny wnętrzarskie.

Którą płytkę podłogową wybrać?

Jest też pytanie, które wzbudziło wiele wątpliwości klientów. Jakie płytki podłogowe https://www.ceramiczne-plytki.pl/ wybrać, aby spełniały swoją funkcję użytkową, a jednocześnie były ciekawe wizualnie? Eksperci zwracają uwagę na klasyczne zasady, powinny być nieco ciemniejsze. Nie jest to jednak żelazne prawo, którego nie możemy złamać w żadnych okolicznościach. Bez względu na to, jaką płytkę chcemy wybrać do naszej kuchni, efekt końcowy każdorazowo zależy od kombinacji kolorystycznej, a także od wybranego przez nas stylu umeblowania. Tylko wtedy możemy zadbać o to, aby kuchnia wyglądała ciekawie wizualnie i o to dbamy w szczególny sposób.

Możesz również polubić…