Co to jest konto Google Ads?
Usługi Marketing i reklama

Co to jest konto Google Ads?

W dzisiejszych czasach dobrze przemyślany marketing to niemalże klucz do osiągnięcia sukcesu. Firmy i przedsiębiorstwa decydują się na różne kroki, które pomogą im zdobyć nowych klientów. Coraz większą popularnością cieszy się korzystanie z konta Google Ads, który za odpowiednią zapłatą jest niemalże gwarancją wyświetlania się w górnych częściach wyszukiwarki. Co to jest konto Google Ads? Gdzie jesteśmy w stanie dotrzeć z naszą reklamą? Jak użyć rozszerzeń kampanii Google Ads w Sieci Wyszukiwania? Ile kosztuje reklama Google Ads? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest i czego dotyczy usługa Google Ads?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat usługi Google Ads, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czym dokładnie ona jest. Otóż jest to pewien system reklamowy od firmy Google, dzięki któremu możliwe jest wyświetlenie reklamy (najczęściej tekstowej, rzadziej produktowej) w wyszukiwarce. Często są to również reklamy graficzne, jak i również reklamy w formie wideo, które znaleźć można na popularnym portalu o nazwie YouTube. Jeśli chodzi o usługę reklamy, dotyczy ona przede wszystkim promocji tekstowej w wyszukiwarce. W praktyce oznacza to, że nasza strona będzie wyświetlać się stosunkowo wysoko w wynikach wyszukiwania- na pierwsze, drugiej, trzeciej lub czwartej stronie w Google. Warto wspomnieć o tym, że tekstowa reklama określana jest jako linki sponsorowane. Z pozycjonowaniem nie ma to zupełnie nic wspólnego, nie wliczając tego, że potencjalny użytkownik może nas zauważyć nieco wcześniej niż konkurentów. Niestety coraz większa liczba osób omija szerokim łukiem tego typu reklamy.

Gdzie jesteśmy w stanie dotrzeć z naszą reklamą?

Co to jest konto Google Ads?Skoro wiemy już, czym jest konto Google Ads, warto chwilę pomyśleć, gdzie tak właściwie jesteśmy w stanie dotrzeć z naszą reklamą. Z pewnością reklamy Adwords kojarzą nam się z zielonym znacznikiem o nazwie “reklama”. Niekiedy kolorystyka zmienia się na żółtą. Jeśli chodzi o linki sponsorowane, to pojawiają się one zarówno na górze wyników wyszukiwania, jak i na samym dole strony. Jeszcze do niedawna materiały promocyjne znajdowały się też w boxie, który znajdował się po prawej stronie, jednakże dość szybko zrezygnowano z tego rozwiązania. Na dzień dzisiejszy Google robi wszystko co w ich mocy, aby zwiększyć widoczność reklam, na czym z pewnością ucierpią wyniki organiczne. Jeśli chodzi o reklamy Adwords- z pewnością niejednokrotnie spotykamy je podczas codziennego przeglądania Internetu. Na specjalnych powierzchniach reklamowych wyświetlają się bannery, które prowadzą do danej witryny. Mogą mieć one formę tekstową lub graficzną- w zależności od indywidualnych preferencji. Wyświetlają się na wielu stronach partnerów reklamowych, dlatego też z pewnością dotrzemy do określonej przez nas grupy społecznej.

Jak użyć rozszerzeń kampanii Google Ads w Sieci Wyszukiwania?

Specjaliści pracujący w firmie Google regularnie poszerzają funkcjonalność reklam Adwords. Jeśli w odpowiedni sposób wykorzystamy rozszerzenia, wówczas możemy zwiększyć widoczność naszych reklam w wynikach wyszukiwania. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zastosowanie rozszerzeń może wpływać bezpośrednio na wynik jakości. Głównym zadaniem rozszerzeń jest jednak segmentacja informacji dla użytkownika, jednocześnie dodanie funkcjonalności. Skracana jest droga pomiędzy klientem a firmą. Przykładowo stosowanie rozszerzeń to również możliwość bezpośredniego połączenia poprzez kliknięcie numeru telefonu. Nie ma także problemów, jeśli chodzi o wysyłanie wiadomości tekstowych. Jeśli mamy taką ochotę, to możemy wzbogacić reklamę o rozszerzenie niektórych objaśnień. Jest to dodatkowe miejsce na informacje, które mogą okazać się istotne dla potencjalnego odbiorcy. Przykładem może być chociażby komunikat o darmowej dostawie, błyskawicznej wysyłce lub całodobowej obsłudze. Ciekawą możliwością jest też dodatnie linków do innych podstron (np. do promocji, nowości czy do formularza kontaktowego), dzięki czemu zwiększamy swoją wiarygodność.

Ile kosztuje reklama Google Ads?

Wiemy już niemalże wszystko na temat konta Google Ads, jednakże nie posiadamy informacji na temat tego, jaki jest koszt tego typu usługi. Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma ani minimalnej, ani maksymalnej kwoty, która mogłaby być przeznaczona na kampanię. Kluczowa jest jednak kwestia celu biznesowego. Przykładowo w przypadku małej firmy usługowej, działając lokalnie, za 1000 zł jesteśmy w stanie zwiększyć widoczność strony. Jednocześnie możemy liczyć na większą liczbę telefonów i wiadomości. W przypadku ogromnych kampanii, za 65 000 zł jesteśmy w stanie otrzymać nawet 9 milionów wyświetleń podczas jednego miesiąca. Zanim jednak zainwestujemy pieniądze w ten sektor, powinniśmy wcześniej odpowiednio się zaznajomić z rynkiem. Dobra znajomość branży to niemalże klucz do osiągnięcia sukcesu.

Możesz również polubić…