Plastikowe karty zbliżeniowe
Technologia

Plastikowe karty zbliżeniowe

Plastikowe karty zbliżeniowe nie są kartami płatniczymi, lecz elementem radiowej identyfikacji przedmiotów. Nośnik chipów jest integralną częścią systemu RFID. Konstrukcja karty zawiera chip odpowiedzialny za przechowywanie informacji oraz antenę przekazującą sygnał do czytnika kart. Ten ukryty chip przechowuje unikalny identyfikator, za pomocą którego można odczytać lub zapisać niezbędne informacje z bazy danych.

Co to jest karta zbliżeniowa wykorzystująca fale radiowe do przesyłania informacji?

Co to jest karta RFID? Karty RFID zawierają określony, niepowtarzalny numer seryjny dla konkretnego przedmiotu. Na takim chipie mogą być przechowywane prawie dowolne informacje, takie jak imię i nazwisko właściciela, czas wizyty w danym obiekcie, czy informacje o produkcie (rozmiar, kolor, cena itp.). Duży zasięg odczytu sprawia, że ​​tagi RFID są idealnym rozwiązaniem dla wielu firm. Najłatwiejszym sposobem określenia typu karty rfid jest sprawdzenie, z jakimi czytnikami współpracuje.
Dodatkowo niektórzy producenci czytników kart opracowali specjalne oprogramowanie do określania rodzaju RFID, a zadaniem plastikowej karty zbliżeniowej jest kontrola dostępu, rejestrująca czas pracy systemu z wykorzystaniem technologii RFID. Podczas produkcji wewnątrz tej plastikowej karty rfid umieszczany jest mikroczip, który odpowiada za przechowywanie i przesyłanie danych o użytkowniku karty.

Jak wybrać zbliżeniową kartę identyfikacyjną RFID?

Przy wyborze karty RFID należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

  1. częstotliwość. Technologia RFID może obejmować urządzenia, które działają na niskich, wysokich lub bardzo wysokich częstotliwościach. Karta musi działać dokładnie w zakresie częstotliwości używanym przez system.
  2. akcja. Tagi na kartach rfid mogą być pasywne lub aktywne. Pasywne nie mają wbudowanej anteny, aktywne posiadają taką antenę.
  3. rozmiar karty. Wybór zależy od przeznaczenia karty.

Obszary zastosowania kart uniwersalnych z chipem

Obecny zakres zastosowań kart uniwersalnych z chipami RFID jest zróżnicowany:

  • Karty z chipami RFID są używane podczas płacenia za przejazdy komunikacją miejską. Czytnik rozpozna informacje tak długo, jak karta będzie przylegać do czytnika.
  • Często w firmach do rejestracji pracowników do pracy wykorzystywany jest system przepustek w postaci karty RFID z chipem.
  • Karty umożliwiające studentom i studentom wstęp do placówek edukacyjnych są również często wyposażone w chipy RFID.
  • Podczas zameldowania w hotelu zostanie również wydana karta jako klucz do pokoju. Możesz również użyć tej karty, aby zapłacić za dodatkowe usługi.
  • Podczas wizyty na siłowni wydawana jest karta chipowa, która przechowuje informacje o kliencie, dacie i godzinie wizyty na siłowni, dane osobowe klienta itp.
  • Karty rabatowe w różnych sklepach, takich jak sklepy odzieżowe, sklepy spożywcze, a nawet apteki również mają żetony. Z kartą paliwową rfid dla stacji benzynowej możesz płacić zgromadzonymi punktami, jednocześnie zwiększając lojalność klientów wobec tej stacji benzynowej.

Funkcjonalność karty z technologią identyfikowalności

Plastikowe karty zbliżeniowe
Plastikowe karty zbliżeniowe

Transpondery (urządzenia komunikacji bezprzewodowej) nadają się również do technologii RFID. Podczas przejazdu przez transponder informacje są odczytywane, a przejazd jest opłacany automatycznie. Tagi częstotliwości radiowych w centrach rozrywki — karty rfid zawierają informacje o wysokości wpłaty, obszarach, które klienci mogą odwiedzić i nie tylko. Repeatery pozwalają na prowadzenie elektronicznej bazy klientów i stworzenie własnego programu lojalnościowego dla każdego gościa.

Członkostwo w klubie fitness to świetny sposób na zademonstrowanie wysokiego poziomu budowy. Karta umożliwia śledzenie liczby i czasu trwania wizyt oraz wprowadza programy nagród i rabatów. Identyfikatory dostępu do usług dla obiektów sportowych lub ośrodków narciarskich – chip można dołączyć do e-portfela, z którego można wypłacić środki przy płatnościach za usługi.

Kontrola i zarządzanie dostępem – Informacje o jego właścicielu są przechowywane w systemie kontroli dostępu na karcie zbliżeniowej. W ten sposób ustawiane są różne poziomy dostępu, zapobiegając przedostawaniu się osób nieuprawnionych do zamkniętego obszaru.
Biblioteczne karty RFID – Umożliwia wprowadzenie ujednoliconego systemu księgowego, tworząc kompletną bazę funduszy e-booków, która będzie przechowywać i śledzić informacje o każdym odwiedzającym, z uwzględnieniem przepływu dokumentów. Ponadto, w przeciwieństwie do nośników papierowych, karty RFID są trwałe.

Poznaj całą ofertę:

Korzyści z dowodu osobistego

Technologia RFID znacznie skraca czas poświęcany na standardowe i rutynowe czynności, takie jak odbiór lub transport towarów, a także może ograniczyć lub nawet wyeliminować błędy spowodowane czynnikami ludzkimi. Zaawansowana technologia identyfikacji radiowej (RFID) oferuje wiele istotnych zalet w porównaniu z tradycyjnymi metodami odczytu kodów kreskowych lub pasków magnetycznych. Unikalny kod cyfrowy jest przechowywany w pamięci chipa (specjalnego rodzaju mikroukładu), który znajduje się bezpośrednio w obudowie plastikowej karty.

Możesz również polubić…