Hobby

Deski do wakesurfingu – maksymalny poziom zabawy i bezpieczeństwa

Latem piękna pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą. Deski do wakesurfingu – maksymalny poziom zabawy i bezpieczeństwa: pływanie na różnego rodzaju deskach zdobywa szczyty popularności. Sporty wodne to relaks i odprężenie, poczucie wiatru we włosach i łoskotu fal. Człowiek ma poczucie wolności i dużej dawki adrenaliny. Jednym z najchętniej uprawianych sportów wodnych jest wakesurfing. Relaks nad wodą może być pełen emocji i pozytywnych wrażeń. To idealny sport dla osób, którym pływanie, kajaki i inne łódki już nie wystarczą.  Deski do wakesurfingu to sprzęt dla ludzi kochających fale i szybkość.

Ciekawy sport – wakesurfing

Choć wakesurfing nie jest jeszcze dyscypliną olimpijską, ma sporo fanów, którzy nie wyobrażają sobie życia bez fal, radości i emocji. Najprościej rzecz ujmując wakesurfing to sport wodny, w którym jeździec jedzie za łodzią bez bezpośredniego ciągnięcia się za łódką. Po  przebudzeniu zwykle przy użyciu liny holowniczej, wakesurferzy zrzucą linę i zjeżdżają po stromej stronie szczytu fali w sposób przypominający surfing.  Wakesurfing  – to  odmiana surfingu, tyle że za motorówką.  Wakesurfing polega na wykorzystaniu potężnej fali wytwarzanej przez motorówki. Niepotrzebne są morskie lub oceaniczne fale. Mazurskie jeziora lub każde inne duże jezioro (w Polsce nie brakuje takich akwenów) będą równie dobre.  Wakesurfer nie korzysta z liny. Do uprawiania tego sportu nadają się zwyczajowe deski surfingowe z krótszym finem lub specjalne krótsze deski wakesurfingowe.

Cechy deski do wakesurfingu

Deski do wakesurfingu - maksymalny poziom zabawy i bezpieczeństwaDeski do wakesurfingu są zazwyczaj krótsze i lżejsze od standardowych desek surfingowych. Mają podobny kształt – są kierunkowe i mają odrobinę uniesiony nosek, który jest węższy od „talii”.  To znakomity sprzęt  do wykonywania trików, obrotów w dowolnej konfiguracji i dwukierunkowej jazdy. Zazwyczaj są one symetryczne po obu końcach, co umożliwia lądowanie w dowolny, ulubiony przez użytkownika sposób. Deska do wakesurfingu szybko chwyta falę i nabiera prędkości. Jeszcze przed wykonaniem trików jazda na niej jest ciekawa i pełna emocji.  Osoby, które stawiają pierwsze kroki w tym sporcie, mogą poczuć przyjemność z pływania na desce, zanim nauczą się wykonywać popisowe ewolucje. Istnieje kilka rodzajów desek do wakesurfingu – od sprzętu dla początkujących użytkowników po deski dla profesjonalistów, którzy potrafią wykonywać różnorodne triki i obroty. Deski do wakesurfingu są zwinne i wyporne – można na ich wykonywać efektowne skoki, graby, spiny i inne akrobacje, które zachwycają widzów obserwujących popisy wodnych deskarzy.

Deska dla dzieci

Miłość do sportów wodnych można przekazywać dzieciom. Pierwszym krokiem powinna być nauka pływania. Kiedy pociecha opanuje już pływanie, może zarazić ją pasją do surfingu. Dzieci chętnie uczą się tego sportu, obserwują i naśladują dorosłych.  Trzeba dobrać jedynie dobrać sprzęt odpowiedni do ich wzrostu i możliwości wydolnościowych. Wspólne uprawianie wakesurfingu to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu i pielęgnowanie rodzinnej pasji. Deski dla dzieci mają inną wyporność niż modele dla dorosłych i są rozmiarowo dostosowane do potrzeb najmłodszych użytkowników. Rodzic musi zapewnić dziecku bezpieczeństwo  i nie może za daleko oddalać się od pociechy, która bawi się na desce.  

Doskonała kontrola poślizgu

Wakesurfer chce uzyskać maksymalną przyjemność z jazdy – decydować o wszystkich akrobacjach i poślizgach. Bardzo ważne jest, aby deska wakesurfingowa zapewniała doskonałą kontrolę jazdy pod każdym względem. Musi być to sprzęt solidny i trwały. Deska powinna być dobrana do sylwetki użytkownika oraz do stylu jazdy i predyspozycji.

Wypożyczenie, czy własna deska

Wiele osób chętnych, aby spróbować swoich sił w wakesurfingu, zastanawia się, czy kupić deskę, czy ją wypożyczyć. W niektórych miejscowościach nadmorskich i na Mazurach działają wypożyczalnie różnorodnego sprzętu do sportów wodnych.  Można w nich wypożyczyć deskę do wakesurfingu. Wypożyczanie to dobry sposób, aby przekonać się, czy wakesurfing to sport marzeń i jak dana osoba radzi sobie na wodzie. Chcąc profesjonalnie uprawiać powyższy sport, dobrze jest pomyśleć o zakupie swojej deski i korzystać z niej w dowolnym czasie. Deska do wakesurfingu to niemały wydatek, który można potraktować jako inwestycję pasję i miły sposób spędzania urlopu.  Własna deska jest dopasowana do postury i umiejętności użytkownika. Właściciel zna możliwości swojej deski i wie, jak wykonywać na niej ulubione triki. Inaczej mówiąc – zaprzyjaźnia się ze swoją deską i na wodzie stanowią jedność. 

Wybór deski do wakesurfingu nie jest prosty, a bogata oferta rynkowa nie ułatwia zadania. Bezsprzecznie lepiej kupić deskę niż ją wypożyczać, ponieważ deska i użytkownik stanowią najlepszy wodny duet. Sporty wodne, w tym wakesurfing zyskują na popularności także w Polsce i coraz więcej osób chce  spróbować jazdy na takiej desce. Wakesurfing to znakomita alternatywa dla tradycyjnych aktywności wodnych. Zadaniem wakesurferów w Polsce są dość dobre warunki do nauki tego sportu.

Możesz również polubić…