Bariery mikrofalowe na lotniskach
Budownictwo Technologia

Bariery mikrofalowe na lotniskach

Bariery mikrofalowe na lotniskach — bariery mikrofalowe są obecnie jednymi z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych systemów bezpieczeństwa. Ze względu na swoją dużą funkcjonalność, mogą być wykorzystywane do ochrony własności prywatnej, jak i miejsc publicznych, co z pewnością jest godne uwagi.

Co powinniśmy wiedzieć o barierach mikrofalowych? Jakie zadania realizują? Gdzie jeszcze można je wykorzystać? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższych artykułach, do których lektury zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Podstawowe informacje o barierach mikrofalowych

Zastanawiasz się, czym dokładnie jest bariera mikrofalowa? Dołożymy wszelkich starań, aby rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości. Należy podkreślić, że jest to system bezpieczeństwa powszechnie stosowany do ochrony obwodowej. Jest przeznaczony do wykrywania niechcianych gości, którzy mogą przebywać w dowolnym obszarze bez naszej zgody.

Co to jest bariera mikrofalowa? Wytwarza zaawansowaną wiązkę elektromagnetyczną o bardzo wysokiej częstotliwości. Wspomniane fale przesyłane są od nadajnika do odbiornika, dlatego tak ważne jest, aby oba elementy były skierowane w tę samą stronę, inaczej działanie nie będzie sprawne i poprawne. Dzięki wspomnianym falom tworzy się dość zaawansowana rezerwa, charakteryzująca się ponadprzeciętną wydajnością. Warto to podkreślić – nasze oczy tego nie widzą. Nawet najmniejsze zakłócenie linii mikrofalowej jest rejestrowane i analizowane przez odbiornik. Jeżeli dedykowane urządzenie wykryje wyraźne naruszenie dopuszczalnej normy, uruchomi się alarm. Co więcej, sygnał można dostarczyć do klienta na kilka różnych sposobów, a ostateczna decyzja powinna w większości zależeć od osobistych preferencji.

Bariery mikrofalowe na lotniskach – do czego służą?

Bariery mikrofalowe na lotniskach
Bariery mikrofalowe na lotniskach

Nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie, aby stwierdzić, że bariery mikrofalowe można stosować w różnych miejscach. W tym akapicie skupimy się jednak przede wszystkim na lotniskach – to tam te urządzenia są najczęściej używane i gdzie zagwarantowane jest maksymalne bezpieczeństwo. Bariery mikrofalowe rcse.pl/barierymikrofalowe/ na lotnisku są starannie opracowane, aby uniemożliwić intruzom, którzy mogliby spowodować szkody. Warto zaznaczyć, że aby ochrona była możliwa, musimy najpierw zadbać o odpowiednie zaprogramowanie. Zewnętrzne czujniki ruchu mają za zadanie wykrywać niepożądaną aktywność człowieka, a następnie ją sprawdzać. Alarm uruchamia się, gdy zaawansowany system stwierdzi, że sygnał znacznie odbiega od standardu.

Urządzenie nie powinno być uruchamiane z powodu drastycznej zmiany warunków pogodowych, ponieważ wprowadzałoby to niepotrzebne zamieszanie, a jednocześnie okazałoby się, że jest całkowicie bezużyteczne. Nowoczesne bariery mikrofalowe doskonale sprawdzają się na lotniskach ze względu na ponadprzeciętną skuteczność działania. Dzięki temu osoby przebywające w okolicy mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Z czystej ciekawości warto wspomnieć, że bariery mikrofalowe umieszczone na lotniskach czy w innych miejscach wysyłają zarówno sygnały cyfrowe, jak i analogowe. Dzięki temu reakcja pracowników ochrony może być natychmiastowa. Nic dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na to rozwiązanie. Łączymy efektywność operacyjną z wyjątkową użytecznością. Czy nie tego szukamy?

Gdzie jeszcze można zastosować bariery mikrofalowe?

Ze względu na swoją funkcjonalność i skuteczność, zaawansowane systemy bezpieczeństwa rcse.pl/kontrola-dostepu/ mogą być stosowane w wielu różnych lokalizacjach. Zasięg działania takiego urządzenia to nawet kilkaset metrów, co z pewnością cieszy. Urządzenia o nieco mniejszym zasięgu montowane są głównie w przypadku posesji prywatnych, bram, murów, tarasów. Dzięki temu z powodzeniem mogą być wykorzystywane do wykrywania intruzów chcących włamać się w nasze szeregi.

Nieco bardziej zaawansowane modele mogą być projektowane dla elektrowni i dużych zakładów przemysłowych, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo firm i pracowników. Jest to również powszechne zjawisko na lotniskach, o którym pisaliśmy w poprzednim akapicie. Bariery mikrofalowe rcse.pl/merya-rtls/ są powszechnie stosowane w więzieniach, rafineriach i różnych miejscach publicznych. Wspomniany sprzęt jest używany ochotniczo przez jednostki wojskowe – w takich miejscach panuje ochrona, a lokacje muszą być dobrze zorganizowane. Eksperci twierdzą, że to także jeden z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia rusztowań, szerokich tuneli i korytarzy – najwyższy poziom bezpieczeństwa.

RCSE systemy zabezpieczeń
Topolowa 8
62-030 Luboń
668 417 744
www.rcse.pl

Możesz również polubić…