Myjnie bezdotykowe
Motoryzacja Usługi

Myjnie bezdotykowe

We wszystkich dziedzinach życia, ludzi szukają sobie ułatwień, wszystko chcemy mieć prostsze, szybsze, łatwiejsze w obsłudze. Ludzie są coraz bardziej zabiegani, mają coraz mniej czasu, a mimo wszystko zależy im na jakości życia. W rozwoju wielu dziedzin naszego życia pomagają nam nowe technologie. Ludzie chcą otrzymywać produkty czy usługi w jak najkrótszym czasie o jak najlepszej jakości i w jak najniższej cenie. Przykładem takiego ułatwienia są myjnie bezdotykowe. Oferują one, szybkie, dokładne i stosunkowo nie drogie mycie samochodów. Każdy z nas, chciałby mieć przecież czysty samochód, bez szorowania, męczącego czyszczenia i brudzenia wszystkiego wokoło. Pytanie tylko czy takie myjnie bezdotykowe, rzeczywiście dobrze wyczyszczą samochód, nie narażając naszego lakieru na zarysowania, uszkodzenia czy zmatowienie.

Myjnie bezdotykowe możemy podzielić na dwa rodzaje. Szczotkowe i samoobsługowe. Szczotkowa, to taka, gdzie wielkie szczotki ocierają się o nasz samochód, jednocześnie go myjąc. I nie trzeba być tutaj ekspertem, by domyślić się, że wielkie, twarde szczoty, w zetknięciu z lakierem samochodu, mogą go uszkodzić, szczególnie jeśli często korzystamy z takiego rozwiązania. Atutem takiego rozwiązania, jest sytuacja gdy zależy nam na czasie, i potrzebujemy pilnie, umytego samochodu. Dlatego też lepszym wyjściem w takiej sytuacji jest myjnia bezdotykowa samoobsługowa. Wtedy to my myjemy samochód, strumieniem wody pod ciśnieniem. W zależności od jakości takiej myjni i od detergentów, które nam zapewnia, jakość mycia może się znacząco różnić.

Myjnie bezdotykowe

Myjnie bezdotykowe samoobsługowe, w zależności od ich rodzaju, mogą oferować zupełnie inny poziom mycia, niż myjnie bezdotykowe w innym miejscu. Każda z nich jest inna, bo korzysta z innych rozwiązań, z innych detergentów, od których to zależy jakość mycia samochodu. Oczywiście zależy ona również, od czasu i dokładności z jaką myjemy nasze auto. Im dokładniej a zarazem dłużej czyścimy nasz samochód, tym lepiej będzie on umyty. Oczywiście sprawia to, że zapłacimy więcej. Ponieważ myjnia bezdotykowa samoobsługowa, polega na tym, że im więcej pieniędzy wrzucimy do automatu, tym dłużej będziemy mogli korzystać z usług tejże myjni. Tak więc, im lepiej chcemy mieć umyte auto, tym więcej musimy zapłacić, i więcej czasu nam na to zejdzie. Ale mimo to, myjnie takie i tak pozwalają nam zaoszczędzić dużo więcej czasu, niż byśmy myli samochód ręcznie. Również takie myjnie, w zależności od ich rodzaju oferują nam inne usługi niż tylko mycie. Przeważnie takie mycie rozpoczynamy, od spryskiwania samochodu ciepłą wodą z detergentem. Niektóre myjnie oferują również piankę. Wszystko zależne jest od jej jakości. Możemy użyć jednego i drugiego. W zależności od myjni, dostajemy innej jakości detergent. Następnie następuje spłukiwanie, suszenie. I tutaj w wielu różnych myjniach możemy liczyć na dodatkowe oferty, takie jak nabłyszczanie polerowanie, woskowanie czy inne tym podobne. Myjnie takie oferują również, albo mycie na odległość, albo dołączenie szczotki i mycie przy jej pomocy. Oczywiście taka szczotka, jest bezpieczniejsza dla lakieru w naszym samochodzie niż duże szczoty w myjniach bezdotykowych, nie samoobsługowych. Oczywiście używając jej w niewłaściwy sposób, możemy uszkodzić sobie samochód, ale równie dobrze możemy uszkodzić go wieloma innymi przedmiotami, nie używając ich zgodnie z ich przeznaczeniem, nie tylko na myjni samochodowej. Dodatkowym atutem takiej myjni, jest to, że sami decydujemy ile czasu przeznaczamy na dane usługi myjni, i czy korzystamy ze wszystkich. Oczywiście możemy również po skończonym czasie, dorzucić pieniądze i nie musimy zaczynać mycia od początku, tylko sami decydujemy który program włączamy i ile czasu poświęcimy na każdy z nich. Ważne jest również to, że przeważnie myjnia bezdotykowa samoobsługowa otwarta jest przez całą dobę, wszystkie dni w roku. Możemy więc korzystać z niej zawsze wtedy kiedy mamy taką potrzebę, albo ochotę, nawet w środku nocy.

Wadą takiej myjni jest to, że aby dobrze umyć samochód, potrzeba dość sporo czasu i jednocześnie przy tym pieniędzy wrzuconych do automatu. Choć to i tak nie daje gwarancji, że samochód będzie dobrze wyczyszczony, wiele zależy od detergentów i jakości myjni. Dlatego też, jeśli potrzebujemy perfekcyjnie umytego samochodu, nie ma co liczyć, że sprawią to myjnie bezdotykowe samoobsługowe. Ogólnie żadna myjnia bezdotykowa nie umyje tak dobrze samochodu, jak człowiek zrobi to ręcznie. Dlatego też, taka myjnia jest dobrym wyjściem, gdy zależy nam na czasie, jest środek nocy, ale jako mycie wstępne przed myciem  ręcznym, jeśli mamy mocno zabrudzony samochód. Natomiast jeśli zależy nam na dokładności, dbałości o lakier, i mamy sporo czasu, lepszym wyjściem jest mycie ręczne, czy to samodzielnie, czy oddanie samochodu do myjni. Wtedy też, detergenty zostaną dobrane w zależności od powierzchni, bo myjnia bezdotykowa, nie rozróżnia czy ma do czynienia z lakierem, szybą czy plastikiem, przy myciu ręcznym możemy dostosować detergenty, do mytej akurat powierzchni.

Polecamy:

Możesz również polubić…