Komu potrzebny jest projekt strony internetowej?
Marketing i reklama Usługi

Komu potrzebny jest projekt strony internetowej?

Żyjemy w czasach, w których nie sposób wybić się w biznesie nie istniejąc w internecie. Komu potrzebny jest projekt strony internetowej? Każda szanująca się firma, osoba publiczna, a nierzadko i osoby prywatne decydują się na założenie witryny internetowej, która służy zarówno jako wizytówka, jak i narzędzie marketingowe.

projektowanie stron internetowych cennik
projektowanie stron internetowych cennik

Nie oszukujmy się – pierwszym miejscem, w którym szukamy informacji na temat jakiejś usługi czy osoby to dzisiaj internetowa wyszukiwarka, a to jakiego stosunku nabierzemy do danej firmy czy osoby nierzadko rozstrzyga się w ciągu kilku pierwszych sekund, w których kształtuje się nasze pierwsze wrażenie na temat odwiedzanej witryny internetowej.

Dlatego warto zadbać o to, żeby nasza wizytówka, którą jest strona internetowa, przyciągała uwagę zamiast ją odpychać. Uda się to, jeżeli nasza strona będzie zaprojektowana przede wszystkim w sposób estetyczny, schludny i przejrzystość, ale nie mniej ważna jest jest funkcjonalność, prostota użytkowania i szybkie ładowanie się treści. Warto też zatroszczyć się o to, żeby nie odbiegała ona za bardzo od obecnych trendów w dziedzinie designu stron internetowych, gdyż strony internetowe nie nadążające za najnowszymi trendami w projektowaniu sprawiają wrażenie staroświeckich, co dla odbiorcy jest często komunikatem, że właściciel danej strony również jest daleko w tyle za konkurencją. A zatem profesjonalny projekt strony internetowej potrzebny jest każdemu, komu zależy na tym, by trafić do jak największej ilości odbiorców i być kojarzonym w pozytywny sposób.

Czy warto zamówić projekt strony internetowej?

Komu potrzebny jest projekt strony internetowej?Jeżeli na co dzień nie zajmujemy się programowaniem, prawdopodobnie nie będzie nam łatwo stworzyć profesjonalnej witryny internetowej. Nauka programowania zajmuje wiele czasu, a nawet jeśli nauczymy się tworzyć strony internetowe, jest wysoce prawdopodobne, że w przeciągu kilku lat czy nawet roku trendy wśród witryn internetowych ulegną dużej zmianie. Często wiąże się to też z nowymi narzędziami i trendami programistycznymi, które zawodowi programiści i web designerzy muszą na bieżąco śledzić.

Dlatego jeżeli nasza działalność to na przykład stolarstwo albo prowadzenie restauracji, lepiej skupić się na tym, czego wymaga od nas nasz zawód, a projekt takiej strony zlecić specjalistom. Nawet jeśli wiąże się to z jakimś wydatkiem, jeżeli znajdziemy prawdziwego specjalistę nie pożałujemy wydanych pieniędzy i zaoszczędzimy czas na próby zmierzenia się z dziedziną programowania, która dla ludzi spoza branży jest nierzadko czarą magią.  Otrzymamy gotowy projekt strony internetowej, w którym zostaną umieszczone wymagane przez nas treści, w dodatku stworzony z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi programistycznych. Nasza firma od razu będzie kojarzona z porządnością, solidnością, a także nowoczesnością. Czy można mieć jeszcze jakieś wątpliwości?

Jaki projekt strony internetowej mogę zamówić?

W zależności od tego, czy mamy bardzo wyspecjalizowane wymagania dotyczące wyglądu naszej witryny internetowej, czy po prostu potrzebujemy prostego, działającego, przejrzystego szablonu, w który będziemy mogli wpisać interesujące nas treści, możemy albo zamówić spersonalizowany projekt strony internetowej w https://www.projektowanie-stron.biz.pl/ albo skorzystać z wielu tzw. „gotowców”. Gotowe szablony to rozwiązanie tańsze i może się sprawdzić w przypadku, w którym bardziej liczy się dla nas treść tego, co umieszczamy, niż ogólne wrażenie, jakie pozostawia na sobie forma.

Z szablonów często korzystają na przykład bloggerzy, który wybierają proste schematy, najczęściej czarno-białe, na tle których to, co najważniejsze, czyli treść, będzie mogła zostać odpowiednio wyeksponowana. Jednak firmom i witrynom internetowym, które mają pełnić raczej funkcję wizytówki, najlepiej będzie skorzystać z usługi, jaką jest spersonalizowany projekt strony internetowej. Jest to opcja droższa, ale klient ma wpływ na o wiele więcej szczegółów. W zależności od stopnia zaangażowania programisty, projekt taki jest mniej lub bardziej kosztowny. Istnieje nawet możliwość powierzenia programiście opieki nad stroną, czyli np. aktualizowania na stronie przygotowywanych przez nas nowych treści oraz odnawianie jej wyglądu.

Zamawiając projekt strony wiedz czego chcesz

Jeżeli decydujesz się na zamówienie projektu strony www, musisz być świadomy tego, że programista, choćby bardzo się starał, nie może zajrzeć do twojej głowy i odgadnąć, jaki wygląd strony cię zadowoli. Jeżeli więc rozmawiasz z programistą o planowanym projekcie, staraj się udzielać konkretnych odpowiedzi dotyczących np. kolorów, używanych czcionek, umieszczanych zdjęć i tym podobnych spraw. Niestety, bardzo często zdarza się, że zamawiający zupełnie nie wie czego i chce i programista, skazany na własną inicjatywę, projektuje stronę najlepiej jak umie według własnych upodobań estetycznych. Następnie gdy klient odbiera przygotowywany projekt, jest nieprzyjemnie zaskoczony, bo zupełnie nie tak to sobie wyobrażał. Aby uniknąć takich sytuacji, przed zamówieniem projektu, zastanów się czego oczekujesz.

 

 

Możesz również polubić…