Dentysta Szczecin
Uroda Zdrowie

Dentysta Szczecin

Dentysta Szczecin: implanty to bardzo cenne odkrycie we współczesnej stomatologii. Nie tylko uzupełniają brakujące zęby. Wykorzystywane są również w ortodoncji (implanty tymczasowe, które umożliwiają korektę zgryzu) lub jako mocowania do ruchomych protez. Rodzaj konstrukcji implantu dobierany jest indywidualnie zgodnie z preferencjami wybranego pacjenta.

stomatologia w Szczecinie
stomatologia w Szczecinie

Ten sam typ implantów dentystycznych znany współczesnej medycynie zaczął pojawiać się około 1970 roku. Są uważane za jeden z największych postępów ostatnich dziesięcioleci ze względu na ich trwałość i wysoką reprodukcję naturalnej funkcji uzębienia. W zależności od przyczyny utraty zęba, stanu innych struktur w jamie ustnej oraz jakości tkanki szczęki lub żuchwy, zapotrzebowanie pacjentów na implanty może być różne – można ich zaspokoić różnymi dostępnymi formami.

Implanty dentystyczne – co to jest?

Implanty https://doboszimplanty.pl/cennik/ są specjalnie wykonane, najczęściej z tytanu, a sztuczne korzenie zastępują utracone lub wcześniej usunięte korzenie naturalne. Implanty dentystyczne pozwalają zastąpić brakujący ząb nową koroną. Implanty dentystyczne wkręcane są w kość wyrostka zębowego. Korony sztucznych zębów są trwale mocowane i dobierane na podstawie koloru i struktury pozostałego uzębienia, aby zminimalizować widoczność ubytków. W stomatologii implant może zastąpić cały łuk zębowy lub pojedynczy ząb.

Implanty dentystyczne – rodzaje

W ostatnim czasie rynek implantów dentystycznych https://doboszimplanty.pl szybko się rozrósł. Choć protezy stosowane są w stomatologii od wielu lat, to ich komfort użytkowania i jakość wykonania pozostawiają wiele do życzenia. Wiele intensywnych badań oraz wykorzystanie najnowszych technologii sprawia, że ​​dziś mamy do wyboru wiele rodzajów implantów zębowych.

Dentysta Szczecin
Dentysta Szczecin

Bez wątpienia jednym z najdłużej istniejących i najpopularniejszych implantów będą implanty tytanowe. Najważniejszą cechą tego produktu jest to, że jest metalem obojętnym, więc można go znaleźć w każdym żywym organizmie. Ponadto jest to bardzo trwałe rozwiązanie. Implanty tytanowe mogą być również wykorzystywane jako podstawa mostów protetycznych. Trzeba przyznać, że jednym z minusów takich implantów jest ich szaro-srebrny kolor. Na początku mogą być ledwo widoczne, ale z czasem linia dziąseł obniży się, odsłaniając implant. Niemniej jednak można śmiało powiedzieć, że implanty tytanowe to inwestycja długoterminowa na wiele lat.

Alternatywą dla implantów tytanowych mogą być coraz bardziej popularne implanty cyrkonowe. Implant ten wykonany jest z cyrkonu, który ma właściwości zbliżone do naturalnej tkanki zęba. Cyrkon również dobrze wiąże się z kością, jest odporny na zużycie i trwały. Nie zawiera metali, które mogą powodować reakcje alergiczne. Implanty cyrkonowe mają kolor kości słoniowej, dzięki czemu wyglądają naturalnie i są ledwo widoczne. Jednak ci, którzy je wybierają, powinni wiedzieć, że tego typu implanty dentystyczne są stosunkowo nowe, więc eksperci w tej dziedzinie mają zdecydowanie mniejsze doświadczenie niż implanty tytanowe.

Procedura wszczepienia implantu – jak dokładnie wygląda?

Chirurgia implantów dentystycznych jest dla wielu pacjentów niemożliwa ze względu na konieczność dość poważnej interwencji chirurgicznej, obawy o przyjęcie implantu i ból. Są to całkowicie zrozumiałe obawy, ale nowoczesne techniki dentystyczne mogą zminimalizować skutki uboczne, ból i powikłania po zabiegu.

Pacjent decydujący się na wszczepienie implantów zębowych musi mieć co najmniej 20, a nawet 25 lat, ponieważ w tym wieku rozwój kości w organizmie zostaje zahamowany, a szczęka nabiera ostatecznego kształtu. Nie ma górnej granicy wieku dla implantów dentystycznych. Duża liczba pacjentów chce zastąpić implanty wyjmowane implantami stałymi ze względu na ich naturalny wygląd i łatwość użytkowania.

Po zabiegu implantologicznym w Szczecinie https://www.fausthorse.pl/implanty-dentystyczne-szczecin/, pacjent musi przejść przez pewien okres rekonwalescencji, podczas którego implant umieszczony w kości musi zostać zaakceptowany przez organizm, a tkanka przyzębia zagoi się po zabiegu. Proces stabilizacji implantów zębowych trwa zwykle do sześciu miesięcy, w tym czasie stosuje się korony tymczasowe w celu uzupełnienia widocznych braków zębowych. Ostateczna odbudowa łuku zębowego następuje, gdy implant zębowy zostaje zaakceptowany i ustabilizowany w kości, a tkanka jest głęboko zregenerowana. Korony z dołączonymi implantami mogą być Twoją własną tkanką, utraconym zębem lub nową formą stworzoną przez Twojego dentystę.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl

Możesz również polubić…