Implanty zębów – czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?

Implanty zębów – czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?

Implanty zębów – czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby? Zacznijmy od tego czym jest implant zęba. Jest to najlepsza z dostępnych alternatyw zastąpienia naszych naturalnych zębów, które zostały bardzo mocno uszkodzone, lub tych, które straciliśmy. Możemy również zastąpić nimi całą szczękę, lecz jest to bardziej skomplikowany i kosztowny proces. Nasz implant składa się z trzech elementów. Pierwszym z nich jest tytanowa śruba, która jest wkręcana w kość szczęki, kolejnym jest łącznik, który pozwala nam na utrzymanie całej konstrukcji razem. Ostatnim z nich jest korona protetyczna, czyli nasz ząb.

Na rynku jest szeroki wybór materiałów z których może być wykonana nasza proteza, jednak musimy liczyć się z tym że cena idzie w parze z jakością i wyglądem. Zdecydowanie najlepszą opcją jest wybór korony wykonanej z porcelany, jest ona najbardziej trwała i kolorem nie odróżnia się od naszych naturalnych zębów. Jeżeli zależy nam jedynie na wytrzymałości zęba dobrym wyborem będzie proteza wykonana z metalu. Mamy wtedy pewność że będziemy mieć bardzo wytrzymałego zęba, jednak nie wygląda on zbyt estetycznie. Bardzo dobrym wyborem dla każdego jest metalowa korona licowana porcelaną. Jest bardzo wytrzymała, wygląda naturalnie, a jej cena nie jest wysoka. Jest najczęściej wybieraną opcją co nikogo nie powinno dziwić. Istnieją również korony które nie są zbyt wytrzymałe więc stomatolodzy zakładają je głównie tymczasowo. Jest to korona akrylowa, lub metalowa licowana akrylem. Oczywiście jeżeli ktoś jest bardzo ostrożny i dba o nią może cieszyć się takową przez długi czas, jednak myślę że lepiej jest zainwestować trochę więcej pieniędzy i cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długi czas, bez obaw o to że może nam się złamać lub uszkodzić.

Implanty zębów – czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?Dobrze, to skoro już wiemy czym jest implant zęba https://doboszimplanty.pl/ i zapoznaliśmy się z dostępnymi na rynku koronami warto zastanowić się gdzie taki zabieg wykonać. Jest to skomplikowany proces więc warto udać się z tym do specjalisty który ma z tym styczność codziennie. W naszym kraju nie ma wielu lekarzy wyspecjalizowanych w tej dziedzinie więc nie jest to takie łatwe. W większych miastach bez problemu znajdziecie stomatologa który się na tym zna, jednak w mniejszych mieścinach i wioskach może być trudniej, jednak możemy być pewni że będziemy w stanie wykonać taki zabieg gdzieś w pobliżu, ponieważ niektórzy z nich obsługują nawet w kilku gabinetach w różnych miastach!

Prawda jest taka że taki zabieg może wykonać nam każdy stomatolog w kraju, Nie potrzeba do tego dodatkowych kursów czy szkoleń. Musimy jednak pamiętać o tym że liczy się jakość wykonywanych usług. Im bardziej doświadczona osoba wykona nam ten zabieg tym lepiej, pamiętajmy że to jest coś co powinno nam służyć do końca życia, a usunięte może być jedynie przez dentystę. Więc czym kierować się wybierając gabinet w którym zostanie wykonany na nas ten zabieg? Cóż, możemy zapytać znajomych, przeczytać opinię ludzi w internecie, lub na forach internetowych. Warto pamiętać że taki bardzo doświadczony specjalista potrafi wykonać nawet 200 takich zabiegów rocznie, a najlepsi aż dwukrotnie więcej!

Zabieg sam w sobie wydaje się przerażający i bolesny, ale czy tak jest? W końcu stomatolog  będzie musiał nam tam zamontować tytanową śrubę, która będzie pełniła funkcje korzenia. Może i brzmi to przerażająco jednak zabieg ten test wykonywany pod znieczuleniem lub narkozą ( to już zależy od lekarza). Wiadomo, kiedy opuści nas już znieczulenie, dane miejsce może być obolałe, w końcu była to poważna ingerencja w nasze dziąsło i kość. Na to, kiedy przestanie boleć składa się wiele czynników, między innymi to który był to ząb, jakie działania musiał podjąć stomatolog oraz jakość wykonanych usług. Pamiętaj, jeżeli będzie to konieczne lekarz przepisze Ci leki przeciwbólowe które pozwolą Ci cieszyć się nowym zębem.

Więc skoro wiemy już że zabieg w sam sobie jest drogi, a po zabiegu możemy odczuwać ból, dlaczego warto się go podjąć? Myślę że jest to zdecydowanie najlepsza opcja ze wszystkich aktualnie dostępnych. Jeżeli chcemy mieć coś co jest dobre zawsze musimy dużo zapłacić, tak samo jest z najlepszym telefonem czy telewizorem. Jest najlepszy, jednak kosztuje swoje. Więc lepiej mieć stałe zęby z którymi możemy jeść co chcemy niż sztuczną szczękę o którą martwimy się żeby przypadkiem nam nie wypadła przy obiedzie, czy sytuacje kiedy musimy zakładać przy kimś innym szczękę bo przyszedł w gości o nieodpowiedniej porze. Daje nam to bardzo duży komfort. Takie zęby sprawdzają się nawet lepiej niż nasze własne. Mimo wszystko jeśli wytrzymamy pierwsze dni po zabiegu później już nas boleć nie będą. W końcu są sztuczne. Tak samo nie zaatakuje ich żadna próchnica, ani nie będzie konieczne leczenie kanałowe. Jednak to też są duże koszta, które przy implantach już nas nie dotyczą! Pamiętajmy też o tym, że przy wybranej odpowiedniej koronie nikt nie będzie w stanie się zorientować że brakuje nam jakiegoś zęba. Podsumowując, z implantami https://www.akukuwyszkow.edu.pl/czym-sa-implanty-zebowe/ będziesz czuć się dużo bardziej komfortowo, nawet możesz czuć się jak z swoimi prawdziwymi zębami, tyle że te nie będą Ci sprawiać już tylu problemów.