Zabieg laserowy twarzy
Uroda Zdrowie

Zabieg laserowy twarzy

Zabieg laserowy twarzy jest popularnym zabiegiem rewitalizacyjnym kosmetycznym. Pomaga odmłodzić skórę i zmniejszyć działanie słońca, opóźnić proces starzenia i leczyć niektóre problemy skórne. Takie zabiegi są bezpieczne, skuteczne i wygodne. Taki zabieg jest zdecydowanie bezpieczniejszy w porównaniu do wielu innych opcji leczenia. Usuwa uszkodzone zewnętrzne warstwy skóry i stymuluje produkcję kolagenu i nowych komórek skóry, znajdujących się w warstwach poniżej. Dzięki temu skóra jest gładsza, młodsza i zdrowsza.

Na czym polega ten zabieg?

Jest to metoda, dzięki której możemy skutecznie usunąć różne niedoskonałości na powierzchni skóry. Podczas takiego zabiegu stosujemy laser do rozpuszczania wiązań molekularnych uszkodzonych komórek skóry warstwa po skórze. Dzięki niemu możemy uzyskać gładszą i jędrną skórę. Zabieg ma również działanie przeciwzmarszczkowe.

Kto nadaje się do tego zabiegu?

U niektórych pacjentów, zabieg przynosi fenomenalne rezultaty. Zmniejsza widoczność linii i zmarszczek, blizn i nieregularną pigmentację skóry. Jednak pacjenci, mający określony typ skóry, karnacji i problemy medyczne, mogą być bardziej narażeni na skutki uboczne. Dlatego skontaktujmy się z dermatologiem, czy kwalifikujemy się do tego zabiegu. Jest to skuteczny zabieg dla pacjentów z liniami, zmarszczkami, nierówną pigmentacją lub powierzchownymi bliznami na twarzy, na przykład po trądzik, którzy nie reagują na łagodniejsze zabiegi. Idealny kandydat ma elastyczną, nietłustą skórę i nie cierpi na żadne problemy zdrowotne. Nie powinien zażywać leków na receptę i mieć schorzeń, które mogą powodować niepotrzebne ryzyko podczas zabiegu lub w czasie rekonwalescencji.

Dobrym kandydatem jest osoba, która ma realistyczne oczekiwania co do wyników zabiegu. Powinna wcześniej sobie uświadomić zarówno korzyści, jak i ograniczenia zabiegu. Osoby o jaśniejszej karnacji lepiej nadają się do tego sposobu leczenia niż osoby o ciemniejszej karnacji. Wówczas ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych skutków ubocznych, takich jak trwałe odbarwienie skóry, jest zdecydowanie mniejsze.

Kto nie nadaje się do tego zabiegu?

Osoby, mające drobne niedoskonałości skóry, niekoniecznie nadają się do tego zabiegu. Laserowe zabiegi rewitalizacji skóry są uznawane przez wiele kosmetyczek i kosmetologów za zabieg chirurgiczny. Podobnie, jak w przypadku każdej operacji, skutki uboczne mogą utrzymywać się co najmniej przez tydzień, a często dłużej. W przypadku drobnych niedoskonałości skóry dostępne są łagodniejsze alternatywne zabiegi. Z łagodniejszych zabiegów możemy skorzystać do zmniejszania uszkodzeń słonecznych, drobnych linii i nierównego zabarwienia skóry.

Osoby o bardzo ciemnej skórze również mogą nie zakwalifikować się do tego zabiegu. Podczas tej laserowej procedury, pigment w docelowej komórce skóry absorbuje wysoce energetyczne światło laserowe i wytwarza intensywne ciepło, powodując zniszczenie komórki. Nadmiar światła laserowego jest nieszkodliwie rozproszony albo absorbowany przez otaczające komórki skóry. U osób o ciemnej karnacji występuje więcej pigmentu w skórze, dlatego istnieje większe ryzyko wchłonięcia nadmiaru energii laserowej niż u osób z jaśniejszą karnacją. Ta niezamierzona absorpcja może powodować skutki uboczne, takie jak przebarwienia skóry, a nawet powstawanie pęcherzy. Warto skorzystać z zabiegu, który nowoczesny laser. Ponadto profesjonalny dermatolog może podjąć odpowiednie kroki, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia otaczających komórek. Powinniśmy skonsultować się ze specjalistą, który ma doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu zabiegów. Wtedy zapytajmy o ryzyko związane z tą procedurą.

Kilka istotnych informacji

Ze względu na inwazyjny charakter zabiegu, szczególnie w przypadku stosowania lasera CO2, wielu lekarzy uważa, że laserowa rewitalizacja skóry jest zabiegiem chirurgicznym. Pomimo tego, że nie wykonuje się tutaj nacięć. Proces gojenia uzależniony jest od danego pacjenta. Wyleczenie skóry po zabiegu laserowym może być trudne u osób z obniżonym układem odpornościowym. Pacjenci, u których łatwo robią się blizny, nie powinni korzystać z tego zabiegu, głównie ze względów kosmetycznych. Zaburzenia tkanki łącznej, takie jak toczeń rumieniowaty lub zespół Sjorgena również zwiększają ryzyko powikłań i stanowią uzasadniony powód do rezygnacji z tego typu leczenia.

Chociaż taki zabieg może być stosowany w leczeniu blizn trądzikowych, w przypadku aktywnego trądziku, może zwiększać ryzyko infekcji. Osoby cierpiące na ciągłe problemy trądzikowe powinny najpierw skonsultować się z dermatologiem. Obecność innych infekcji skórnych, takich jak opryszczka, również zwiększa ryzyko powikłań podczas rekonwalescencji. Badania dowiodły, że środek na receptę na leczenie trądziku, AccutaneⓇ, może powodować zmniejszoną zdolność gojenia się skóry. Jeśli więc używaliśmy tego leku w ciągu ostatnich 18 miesięcy, wielu lekarzy poprosi, abyśmy zrezygnowali z tego zabiegu.

Podczas konsultacji możemy uzyskać dokładne informacje na temat kosztów zabiegu. Zabieg jest zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie można stosować doustnego środka uspokajającego.

Możesz również polubić…