Wypożyczalnia samochodów
Motoryzacja Usługi

Wypożyczalnia samochodów

W ostatnim czasie coraz więcej spotkać można wypożyczalni samochodów, co sprawia, że biznes ten staje się coraz bardziej dochodowym? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Zanim zaczniemy chciałbym ci jednak po krótce przedstawić moje referencje związane z tym artykułem. Otóż jak często wspominam pracowałem w hotelu, w którym mieściła się również wypożyczalnia samochodów, więc miałem okazję przyjrzeć się jej funkcjonowaniu. Dodatkowo od wielu lat interesuję się motoryzacją i według mnie mam odpowiednią wiedzę do napisania tego artykułu.

Czym jest wypożyczalnia samochodów?

Wypożyczalnia samochodów

Zazwyczaj jest to firma sieciowa, która świadczy usługi wynajmu samochodów zazwyczaj na kilka dni jednak zdarzają się wynajmy na dłuższy okres. Czemu firma sieciowa? Otóż dzięki temu samochody można wypożyczać w wielu miastach, co gwarantuje szybki przypływ dużej gotówki. Wypożyczalnia samochodów zazwyczaj jest umieszczana w sercach miast gdzie cały czas pojawiają się klienci. Tym sposobem możemy przejść do pytania, jacy klienci? Według mnie takie firmy celują głównie w klientów przyjazdowych. Jest to całkiem zrozumiałe, ponieważ miejscowi klienci raczej nie będą wypożyczać samochodów, bo po prostu ich nie potrzebują. Głównie turyści czy biznesmeni wypożyczają auta, ponieważ ich potrzebują a przykładowo przylecieli tutaj z innego kraju. Wbrew powszechnej opinii panującej w środowisku pod tytułem wypożyczalnia samochodów http://automaks.pl/ najwięcej aut wypożyczają właśnie turyści. Czy jest to objaw lenistwa czy początek nowoczesnej turystki, nie wiem jednak z całą pewnością przynosi ogromne dochody patrząc na tempo, w jakim rozwijają się firmy trudniące się wypożyczaniem aut. Przykładów takich firm może być wiele jednak, co sprawia, że osiągają tak ogromny sukces?

Przede wszystkim jest to spowodowane brakiem firm konkurencyjnych na rynku.  Oczywiście jest pełno różnych firm jednak zmierzam tu do faktu, że te poważniejsze nie mają praktycznie wcale konkurencji. Wypożyczalnia samochodów jest na tyle intratnym biznesem, że w ofertach tych firm znajduje się mega dużo nowych samochodów. Nie miałem osobiście przyjemności korzystać z usług wyżej wspomnianych firm jednak mam znajomą, która była najemcą nowego nissana. Warto w tym momencie przytoczyć historię jak do tego doszło, ponieważ zarysuje nam to obraz działania wypożyczalni samochodów. Mianowicie moja znajoma miała wypadek swoim samochodem, który po zderzeniu czołowym nie nadawał się już do dalszej jazdy ani do naprawy. Firma ubezpieczeniowa zaproponowała jej taki właśnie samochód zastępczy, który oferuje wypożyczalnia samochodów. Jak widać firmy, o których jest ten artykuł nie tylko starają się sprzedawać swoją usługę do pojedynczych najemców, ale także podpisują kontrakty o współpracę z firmami ubezpieczeniowymi. Jak widać zakres działania, jaki oferuje wypożyczalnia samochodów jest całkiem spory, dzięki czemu stają się one tak bardzo popularne.

Podsumowanie

Zmierzając ku końcowi przed oficjalnym podsumowaniem chciałbym zaprezentować ofertę przykładowej wypożyczalni samochodowej. Średnia cena, jaką oferują wyżej zaprezentowane firmy to około trzydzieści złotych za dzień, a w ich ofercie znajdziemy auta takie jak Toyota Camry, Mercedesy C klasy, Infiniti Q50 i wiele innych. Co więcej po wpisaniu frazy wypożyczalnia samochodów http://automaks.pl/kontakt/ w wyszukiwarkę internetową dostajemy masę ofert wypożyczalni, które prześcigają się w atrakcyjności wyżej wspomnianych ofert. Nie chce tutaj w żadnym stopniu faworyzować danej firmy czy wymieniać firmy, które są najpopularniejsze na rynku. Jednakże te najbardziej znane oferują nawet dostarczenie samochodu pod wskazany przez klienta adres i nawet sami go odbierają. Co więcej w ostatnim czasie gdzie królują promocje firmy oferują zniżkę na przykład, jeżeli klient osiągnie minimalne spalanie danym modelem. W tedy sposób wypożyczalnie zdobywają coraz więcej klientów a tym samym. Według mnie jest to bardzo dochodowy biznes i nikt nie powinien mieć, co do tego wątpliwości. Wiemy już, zatem że jest to biznes dochodowy i przede wszystkim wciąż rozwijający się w mega szybkim tempie. Wiemy już, co wpływa na to tempo i dzięki czemu nazwijmy to branża wypożyczania samochodów jest tak intratna. Reasumując to właśnie brak konkurencji głównie potrzeba bytu sprawiły, że właściciele wypożyczalni mogą się cieszyć ogromnymi zarobkami. Świat biegnie cały czas do przodu i każda firma, która zamierza liczyć się na rynku albo musi celować w potrzebę bytu albo stworzyć tak ową potrzebę w stronę klientów. Wypożyczalnia samochodu jest idealnym przykładem zawodowego sukcesu, który można osiągnąć dzięki właśnie odpowiedniemu wejściu na rynek i spełnieniu oczekiwań klientów. Jeżeli jednak sami chcielibyśmy otworzyć takową wypożyczalnie samochodową to nie ma to najmniejszego sensu, ponieważ jak widać po tym artykule mały szary przedsiębiorca nie ma szans z ogromną śmieciówką. Przechodząc do meritum i końca tego artykułu chciałbym Ci podziękować za czas i atencje poświęcone na ten artykuł oraz jego lekturę oraz zachęcić do korzystania z usług wypożyczalni.

 

Możesz również polubić…