Motoryzacja Transport

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy holowniczej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy holowniczej? Firma holownicza, do której będziemy dzwonić, powinna mieć cały zaawansowany sprzęt i technologię, aby bezpiecznie przetransportować pojazd do warsztatu. Przeprowadzenie pewnych badań na temat tego, jak wybrać firmę holowniczą, ułatwi nam znalezienie najlepszej.

Reputacja ma znaczenie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy holowniczej?

Brzmi to banalnie, ale reputacja jest kluczowa, jeśli chcemy wybrać odpowiednią firmę do holowania i naprawy. Dobra reputacja gwarantuje wybór doświadczonej i zaufanej firmy. Bądźmy bezpośredni i zapytajmy właściciela o politykę cenową i procedury. Zapiszmy dane kontaktowe firmy, aby je później wykorzystać. Nigdy nie zgadniemy, kiedy będziemy mieć wypadek lub awarię.

Nie zapomnijmy sprawdzić

Referencje i certyfikaty są bardzo ważne. Sprawdźmy numer identyfikacyjny pojazdu, numer licencji i polisę ubezpieczeniową. Te poświadczenia pozwalają sprawdzić, czy firma ma odpowiednie kwalifikacje. W razie ewentualnych szkód ubezpieczenie może pokryć koszty.

Robienie zdjęć wrakowi

Robienie zdjęć pojazdowi będzie ważną częścią dokumentacji wypadku i szkód, które zostały wyrządzone. Zróbmy zdjęcia aparatem cyfrowym lub telefonem komórkowym, w zależności od tego, co aktualnie jest dostępne. Jeżeli jakiekolwiek nieprzewidziane uszkodzenie nastąpi później, podczas procesu holowania, fotografie mogą zostać wykorzystane jako dowód wcześniejszego stanu pojazdu.

Lokalizacja firmy

Wybór firmy holowniczej, blisko miejsca wypadku lub szkody, będzie o wiele bardziej oszczędne i wygodne. Sprawdźmy firmy, które znajdują się w pobliżu naszej trasy. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze. Nie będziemy ponosić dodatkowych opłat za kilometr, jakie firma naliczałaby podczas transportu pojazdu. Podczas rozmowy telefonicznej z firmą holowniczą, bądźmy konkretni i podajmy dokładną lokalizację z punktami orientacyjnymi i znakami. Jeszcze lepiej byłoby użyć GPS-u w telefonie, aby wyśledzić dokładną lokalizację i poinformować firmę holowniczą.

Sposób płatności

Należy jasno określić sposób płatności, akceptowanej przez firmę holowniczą. Jeśli nie akceptujemy karty debetowej lub kredytowej, rozsądnie byłoby mieć przy sobie trochę gotówki.

Konfiguracja pojazdu holowniczego

Zapoznajmy się ze specyfikacją pojazdu holowniczego, dostarczanego przez firmę. Zapytajmy o model i rok produkcji, konserwację i sprzęt holowniczy.

Umowa z firmą

Zwróćmy uwagę na umowę, również na to, co jest napisane małym drukiem. Przeczytajmy uważnie wszystkie warunki i sprawdźmy cenę. Podpisujmy umowę z firmą dopiero po przejrzeniu wszystkich dokumentów. Upewnijmy się też, że dostaniemy fakturę. W ten sposób możemy być bardziej pewni, że firma jest uczciwa i oferuje przejrzyste warunki.

Usługi holownicze, dostosowane do potrzeb

Nieprzewidziane sytuacje powodują stres i zwiększają poziom lęku. Dlatego warto zdecydować się na wynajem autolawety, który oferuje usługi 24 godziny na dobę. Szukajmy firmy, która ma wiele oddziałów. W ten sposób możemy być pewni, że szybciej dotrze na miejsce. Wcześniej jednak miejmy już pod ręką dane kontaktowe do firmy holowniczej. Usługi holownicze zyskują ostatnio na popularności. Teraz nie musimy się już o nic martwić. Dostawcy usług holowniczych są zawsze dla nas dostępni w każdej sytuacji awaryjnej.

Sytuacyjne awaryjne mogą pojawić się w każdym momencie, z zaskoczenia. Nasz pojazd może przestać działać w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli znajdziemy odpowiedniego dostawcę usług holowniczych, nie będziemy musieli długo czekać. Do najczęstszych usług możemy zaliczyć: holowanie laweta, holowanie lokalne lub na długie dystanse, lekkie i średnie holowanie. Tylko renomowana firma holownicza oferuje szybkie usługi swoim klientom. Nie bądźmy nieśmiali, jeśli potrzebujemy dodatkowej pomocy. Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych czynników. Dlatego wybierzmy firmę, która zapewni bezpieczeństwo nam i naszemu samochodowi.

Najważniejsze rzeczy do rozważenia

Podczas holowania bardzo ważne jest to, aby upewnić się, że samochód jest prawidłowo przymocowany do pojazdu holowniczego. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo pojazdu. Musimy się upewnić, że łańcuchy są skrzyżowane pod zaczepem przyczepy. Dzięki temu przyczepa nie odłączy się od zaczepu. Nie można zaprzeczyć, że luźne łańcuchy pomagają w holowaniu. Jednak zbyt luźne łańcuchy mogą powodować duże problemy, ponieważ ciągle zwisają na ziemi. Usługodawca musi zwracać uwagę na pojazd, który holuje.

Wskazówki, dotyczące wyboru firmy holowniczej

Należy wybrać niezawodną i zaufaną firmę holowniczą. Większość skarg wynika z jednego z poniższych problemów: zbyt wysoki koszt usługi, niedbałe traktowanie samochodu, nieprofesjonalny kierowca holownika, późne przybycie lawety na miejsce, przestarzała laweta lub w złym stanie. Jeśli doświadczyliśmy któregoś z tych problemów, nie jesteśmy sami. Dlatego wybierzmy firmę holowniczą, zanim zajdzie taka potrzeba. Będziemy mieć wtedy pewność, że potrzeby holownicze będą najwyższej jakości. Nie będziemy zestresowani. Usługi powinny być wysokiej jakości. Ceny usług holowniczych powinny być konkurencyjne. Sprzęt ma być najwyższej jakości, dobrze utrzymany i najnowszej technologii. Ważny jest nacisk na obsługę klienta i najwyższa profesjonalna obsługa. Upewnijmy się, że firma holownicza jest dostosowana do naszych potrzeb.