Zdjęcia ślubne w plenerze
Imprezy Usługi

Zdjęcia ślubne w plenerze

Zdjęcia ślubne w plenerze to pamiątka na lata. Zdjęcia ślubne powinny być wyjątkową pamiątką z najważniejszego dnia w życiu dwojga ludzi. Choć zdjęcia samego ślubu i wesela były robione w dniu imprezy, wesele należało przełożyć na inny termin. Takie rozwiązanie pozwala wybrać dowolne miejsce na fotografię ślubną zgodnie z własnymi preferencjami. Brak limitu czasu jest tu największym sprzymierzeńcem. Po drugie, kwestia komfortu Pary Młodej sprzyja również organizowaniu spotkań w inne dni niż wesele.

Przez większość czasu w dniu ślubu są zajęci, a zdjęcia są nienaturalne. Odkładając całe spotkanie w czasie, możesz podejść do niego spokojnie, w pełni wypoczęty i zrelaksowany. Innym problemem jest to, że przygotowania sali weselnej bywają czasem bardzo czasochłonne. W dniu ślubu może w ogóle nie być czasu na fotografowanie, zwłaszcza jeśli plener jest daleko od miejsca ślubu, a państwo młodzi wybiorą wyszukane tła do pamiątkowych zdjęć.

Fotograf ślubny

Zdjęcia ślubne w plenerze
Zdjęcia ślubne w plenerze

Wielu fotografów ślubnych oferuje pakiet, w którym dostarczają reportaż fotograficzny z dnia ślubu oraz sesję ślubną zdalną w dowolnie wybranym przez parę młodych terminie. Jednak nie ma reguły, która wymaga, aby ten sam fotograf robił zdjęcia ślubne w plenerze. Zamiast tego wiele par młodych finansuje taką sesję dopiero po ślubie, u zupełnie innego fotografa, z tzw. koperty.

Kolejną zaletą zdjęć plenerowych jest to, że sprawiają wrażenie dwóch osób bardziej niż te wykonane w statycznym studiu. Nieskończone fantazje młodych kochanków czasami przyprawiają fotografów o zawrót głowy. Wiele par decyduje się na spotkanie na temat związany z ich codziennym życiem, zainteresowaniami czy wspólnym hobby. Zdjęcia ślubne, takie jak to, pięknie odzwierciedlają więź między dwojgiem ludzi, a także ukazują ich bogate osobowości.

Warto jednak pamiętać, że nie tylko pomysł, ale i cała organizacja spotkania plenerowego należy do młodej pary. Wybór lokalizacji, ewentualne licencje i podobne kwestie powinny zostać omówione przed rozpoczęciem fotografii ślubnej. To samo dotyczy dekoracji zewnętrznych lub wypożyczeń, takich jak samochody. Również w przypadku konferencji zagranicznych wszelkie koszty podróży lub zakwaterowania ponosi osoba fotografowana. Dlatego wybierając miejsce na wesele, pamiętaj o budżecie dostępnym na zorganizowanie wszystkiego. Oczywiście nie do końca decyzja należy do młodej pary, dobry, doświadczony, zorientowany na klienta fotograf z pewnością udzieli świetnych rad, a w przypadku mało natchnionych pomysłów również zasugeruje pomysły lub pomoże ustalić, jak wykonać dany stały pomysł. Nie było jednak sensu oczekiwać, że będzie miał wszystko gotowe.

Obowiązki fotografa

Fotograf ślubny ponosi wyłączną odpowiedzialność za zapewnienie odpowiedniego sprzętu, oświetlenie krajobrazu tam, gdzie to możliwe, czy uchwycenie najlepszego możliwego kadru. Jego zadaniem jest wykonanie najpiękniejszych zdjęć danego miejsca, wykorzystując lokalny potencjał, warunki pogodowe i własną kreatywność. Zajęcia na świeżym powietrzu mogą być pełne romansu jak stara rama lub mogą być szalone i szalone, wszystko zależy od gustu i temperamentu Pary Młodej. Jednak robienie zdjęć ślubnych to wspaniała przygoda, która pozwala uchwycić radość nowożeńców. Można je wykonać niemal wszędzie iw dowolnym stylu według własnej wyobraźni.

Kreatywność to podstawa

Oczywiście zdjęcia plenerowe nie wykluczają sesji w dniu ślubu. Zwłaszcza jeśli sam ślub odbywa się w malowniczej okolicy, gdzie nie brakuje pięknych scenerii do fotografii ślubnej. W takim przypadku warto wybrać się na takie spotkanie, kiedy wszystkie formalności związane z powitaniem gości, wzniesieniem toastu i pierwszym tańcem będą załatwione już na weselu. W większości przypadków cała sesja trwa godzinę. Najczęściej brak czasu jest dodatkową zachętą do robienia świetnych zdjęć i zaprezentowania kreatywności fotografa.

W tym przypadku wszystko jest kwestią odpowiedniego zorganizowania, wszak wszelkie dekoracje czy gadżety zawarte na zdjęciach ślubnych można przygotować dużo wcześniej i dopiero w dniu ślubu można je zlecić, aby były we właściwym miejscu dla innych ludzie. Manipulowanie zdjęciem przez fotografa również może wiele zdziałać w tej sprawie, wydobywając ukryte piękno za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką.

Niezależnie od tego, czy jako Młoda Para zdecydujecie się na ślubną sesję zdjęciową w dniu Waszego ślubu, czy odłożycie ją na późniejszy termin, pamiętajcie, że powinna to być dla Was okazja do wspólnej zabawy i uwiecznienia dobrych uczuć, a nie dodatkowy stres i nerwy. Zaufaj swojemu fotografowi i jego studio, z pewnością wykonają wspaniałe zdjęcia z rocznicy ślubu, które możesz następnie oglądać z najbliższymi w rodzinnym albumie i uronić łzy wzruszenia.

 

Możesz również polubić…