Od czego warto ubezpieczyć firmę? Najważniejsze ubezpieczenia dla firmy
Usługi Praca

Od czego warto ubezpieczyć firmę? Najważniejsze ubezpieczenia dla firmy

Od czego warto ubezpieczyć firmę? Najważniejsze ubezpieczenia dla firmy: otwarcie działalności gospodarczej wiąże się nie tylko z wyzwaniami, ale także ryzykiem. Nawet jeśli jesteśmy optymistami i staramy się żyć wedle zasady, która mówi, że nasze lęki nie powinny wpływać na realizację naszych marzeń, to nie możemy zapominać o ubezpieczeniu firmy. Rzecz jasna, ubezpieczenie nie zakłada tego, że podejrzewamy, że coś pójdzie nie tak. Taka polisa w większości przypadków pozwoli nam spać spokojnie.

Choć to dodatkowy koszt, warto go przemyśleć i zainwestować w OC dla firmy. Być może będzie ono dla nas niezwykle pomocnym kołem ratunkowym, choć lepiej zakładajmy, że wszystko uda się według naszego planu i z polisy  nie będziemy musieli korzystać. Jeśli podejmiemy decyzję o ubezpieczeniu firmy https://www.fullpolisa.pl/kontakt/ i zaplanujemy spotkanie z doradcą, warto zastanowić się, czego potrzebujemy i gdzie dla nas tkwi największe ryzyko. Każda działalność jest inna, posiada mniejsze i większe ryzyko, potrzebuje wsparcia na różnych polach. Zanim zdecydujemy się na konkretną polisę, dobrze zastanowić się, od czego tak naprawdę potrzebujemy ubezpieczenia.

Czy każdy przedsiębiorca musi się ubezpieczyć?

Nie każdy przedsiębiorca powinien płacić polisę ubezpieczeniową. Zwykle decydują się na ten krok osoby, które pragną zabezpieczyć się przed niespodziewaną sytuacją kryzysową, zminimalizować ryzyko i ograniczyć negatywne skutki problematycznych sytuacji. Ale istnieje grupa zawodów, które powinny wykupić OC obowiązkowo. Jest to grupa zawodów, która jest szczególnie narażona na wyrządzenie krzywdy osobom trzecim. Należą do niej osoby prowadzące działalność w ramach służby zdrowia, ale także detektywi, radcy prawni, agenci ubezpieczeniowi, biura rachunkowe, notariusze. Ryzyko, które wiąże się z ich pracą wymaga szczególnego rodzaju ubezpieczenia i OC jest w tych przypadkach obligatoryjne. Jednak gdy nasza działalność wiąże się z bezpośrednim kontaktem z osobami trzecimi, warto jest dokładnie zastanowić się, czy nie jest bezpieczne wykupienie takiej polisy. Na przykład kosmetyczka czy fryzjerka mogą być narażone na sytuację, w której dojdzie do uszczerbku zdrowia ich klientów. Taka polisa to wtedy gwarancja pomocy w trudnym, kryzysowym momencie.

Podstawowa polisa OC dla firmy to nie wszystko

Podstawowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to tylko niewielka część ubezpieczeń, które są dedykowane firmom. Istnieje bardzo szeroka gama produktów, które pozwalają ubezpieczyć się przedsiębiorcom od wielu nieszczęśliwych wypadków i ograniczyć ryzyko na różnych polach. Podstawowe OC chroni w wypadku wyrządzenia komuś krzywdy, ale taką polisę można poszerzyć o na przykład OC za produkt, OC za szkodę w nieruchomościach, OC pracodawcy, OC poza Polską, OC w ruchomościach, na skutek niewłaściwego działania podwykonawców, w sytuacji zanieczyszczenia środowiska, na skutek awarii urządzeń takich jak wodociągi, kanalizacja, centralne ogrzewanie i wielu, wielu innych.

Ubezpieczenie do firm szyte na miarę

Zdarza się, że bardzo często ubezpieczyciele przygotowują specjalną ofertę ubezpieczeniową dla przedsiębiorców. W zależności od ich działalności, od ryzyka, jakie ona ze sobą niesie, przedsiębiorcy mogą ubezpieczyć się korzystając ze specjalnych produktów ubezpieczeniowych. Niektóre polisy na przykład dedykowane są osobom, których dochody są na odpowiednim poziomie i przekraczają dane progi. Wszystko zależy od prowadzonej działalności. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które gwarantuje firmie bezpieczeństwo i zabezpiecza ją na polach, które faktycznie mogą rodzić jakieś ryzyko. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z takich kompleksowych rozwiązań i ubezpieczają firmę od wielu rzeczy w danej agencji ubezpieczeń.

Polisa all risk – czy warto?

Ubezpieczyć firmę można naprawdę od różnych wypadków. Istnieją polisy OC podstawowe i pakiety dodatkowe, które rozszerzają działanie podstawowej polisy OC. Ale poza nimi istnieje cała gama produktów, które pozwalają ubezpieczyć naprawdę różne rzeczy i które sprawiają, że przedsiębiorcy mogą spać spokojnie, podejmować ryzyko, nie obawiając się sytuacji bez wyjścia. Wśród wielu ubezpieczeń znaleźć można ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie dla firm budowlanych https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-firmy-remontowo-budowlanej/zambrow/, ubezpieczenie maszyn oraz urządzeń, ubezpieczenie wyposażenia lub mienia pracowniczego, ubezpieczenia środków obrotowych i innych. Aby przedsiębiorcom ułatwić zadanie, ubezpieczyciele oferują rozwiązanie, które daje stuprocentową pewność ubezpieczenia we wszystkich kryzysowych sytuacjach, ale wiąże się z wysokimi składkami. Polisa all risk jest na pewno bardzo komfortowym, wygodnym rozwiązaniem, zapewnia bezpieczeństwo na wielu polach działalności i likwiduje ryzyko problemów związanych z nieprzewidzianymi sytuacjami i pojawiającymi się kryzysami. Na barkach ubezpieczyciela spoczywa ciężar dowodu.  Niewielu jednak przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż opłaty za tę polisę są bardzo wysokie i wiążą się z dużym obciążeniem finansowym, na które nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/

Możesz również polubić…