Komfort w hotelach: co najczęściej oceniają goście?
Turystyka Wnętrze

Komfort w hotelach: co najczęściej oceniają goście?

Komfort w hotelach: co najczęściej oceniają goście? W dzisiejszych czasach coraz częściej i chętniej podróżujemy. Krótkie wypady za miasto do pobliskich ośrodków SPA, małe wakacje w środku zimy za granicą, czy Sylwester nad morzem — to wszystko sprawia, że branża turystyczna rozwija się w najlepsze! Nie dziwi więc też fakt, iż świadomość klientów staje się coraz większa, co tym samy wiąże się z coraz nowszymi udogodnieniami wobec nich. Jaki standard lubimy w hotelach?

Co jest dla nas ważniejsze: cena, czy jakość? Pościel hotelowa, materac, zasłony — jaki wpływ te rzeczy mają na ostateczną ocenę gości odwiedzających nasz obiekt? Z pewnością te i wiele innych pytań zadają sobie właścicieli dużych sieci popularnych hoteli, jak również miejsc agroturystycznych i pensjonatów rodzinnych. Aby wskazać Wam obszary, które dodatkowo cenią sobie klienci, przygotowaliśmy dzisiejszy artykuł, w którym podpowiemy Wam, w co warto zainwestować. 

Komfort w hotelach: co najczęściej oceniają goście?

Warto pamiętać o tym, że inne oczekiwania goście będą mieć od dwugwiazdkowego hotelu, jeszcze inne od pensjonatu, a co innego zaczną wymagać od apartamentu w samym środku plaży. Istnieje jednak kilka dodatkowych atrybutów, które cenią sobie goście, a właściciele obiektów turystycznych o nich zapominają. Kilka z nich wskazaliśmy i opisaliśmy poniżej. 

Po pierwsze: pościel hotelowa 

Komfort w hotelach: co najczęściej oceniają goście?Wbrew temu, co powszechnie myślą osobach zarządzające obiektami hotelowymi, klienci naprawdę cenią sobie dobrej jakości i przede wszystkim czystą pościel. Wiele obiektów mylnie zakupuje ciemne okrycia, które sprawią, iż ciężko określić czy pościel hotelowa jest naprawdę czysta. To samo dotyczy narzutek, które często są na łóżkach. Najczęściej spotykamy się z ciężkimi i czarnymi kocami, czy innymi materiałami, które od razu zrzucamy na podłogę. Zamiast tego goście zdecydowanie wolą przede wszystkim czystą białą pościel hotelową niż kolorowy deseń. 

To samo dotyczy narzut. Zamiast grubego koca, warto postawić na przewiewny i jasny materiał, który zapewnia poczucie czystości i świeżości oraz sprawi, że gość chętnie nim się okryje. Mimo wszystko są to szczegóły, które dla klientów mają wyjątkowe znaczenie. 

Kolejny punkty to materac. Drogi Właścicielu Obiektu Turystycznego uważasz, że goście Twojego hotelu nie sprawdzają tego, co jest pod pościelą hotelową — jesteś w błędzie! Oprócz czystości w łazience, jest to jeden z kolejnych obszarów, który Twoi klienci sprawdzają najczęściej. Zadbaj zatem o tym, aby nie tylko pościel hotelowa była prana po każdym odwiedzającym, ale także materac oraz ewentualne narzuty. Takie postępowanie z pewnością doceni wielu gości. 

Po drugie: fugi w łazience 

Chociaż pokój może wydawać się czysty i pachnący, to gości często odstrasza także łazienka. Szczególnie fugi pod prysznicem, które są ciemne, pożółkłe, czy po prostu niedomyte. W wielu obiektach nadal można spotkać kotary prysznicowe, które wręcz brzydzą wielu gości. Zwłaszcza że w przypadku wielu obiektów, nie są one przez długi czas (lub w ogóle!) wymieniane. Czasami lepiej jest zrobić prysznic, chociaż z jedną szklaną ścianą, która zapewnia poczucie ciepła i prywatności, niźli z brudną kotarą. Powinniśmy zwrócić uwagę na każdy szczegół, nawet najmniejszy w każdej łazience. Bez względu, czy jest to fuga, wentylator, czy też pojemnik na przybory kosmetyczne. Higiena dla wielu gości jest niezwykle ważna, dlatego należy o nią zadbać w pierwszej kolejności, czasami nawet kosztem drogich i wyszukanych mebli. 

Po trzecie: dywaniki 

Wszelkie tekstylia typu małe dywaniki imitujące puch, czy tradycyjne maty łazienkowe, bardzo często są brudne. Niestety w wielu obiektach, pomimo tego, iż powinny być prane po każdym gości, miesiącami zbierają brud pozostałych. Zamiast tego warto pozostawić po prostu odkryte panele lub kafle i podarować gościom jednorazowe papci, niż nie dbać o czystość tego typu dodatków. 

Chociaż powyżej wskazaliśmy tylko trzy obszary spośród dziesiątek wskazywanych przez klientów, warto zacząć właśnie o nich lub przynajmniej mieć je na uwadze. Nie wspominając już o tym, aby naprawdę zwracać szczególną uwagę na czystość, czasami wystarczy  tylko jedno przeoczenie, aby gość pomyślał o nas niepochlebnie. Niestety ze względu na dużą konkurencję, następnym razem dany klient już do nas nie wróci, ponieważ będzie szukał lepszych standardów. Wiele firm w tym celu organizuje wewnątrz pracownicze konkursy, które dodatkowo motywują pracowników zajmujących się sprzątaniem. Warto zatem rozważyć dodatkową gratyfikację finansową na przykład za brak, jakichkolwiek uwag na temat czystości w pokojach X oraz osobę, którą najczęściej chwalili goście. Oprócz tego, że będzie to świetny sposób na odrobinę rywalizacji, to ta także pracownikom poczucie przynależności do firmy, nawet gdy wykonujemy, według wielu nadal niestety ujmujące — prace porządkowe. Bez względu na to, z jaką branżą mamy do czynienia powinniśmy zawsze pamiętać o tym, iż komfort pracy pracowników przekłada się w bardzo dużej mierze na zadowolenie wśród gości i opinii internautów. 

Możesz również polubić…