Ile fryzjer bierze za farbowanie?
Usługi Uroda

Ile fryzjer bierze za farbowanie?

Zabiegi koloryzacji włosów cieszą się, zwłaszcza wśród pań, niesłabnącą popularnością. Farbowanie pozwala na szybką i widoczną zmianę, a taka metamorfoza wizerunku często jest w stanie poprawić nastrój i pozwolić dostrzec własne piękno. Ceny koloryzacji włosów są bardzo zróżnicowane i zależą od takich czynników jak rodzaj zabiegu czy długość włosów. Na koszt zmiany koloru włosów będzie mieć wpływ również doświadczenie i kwalifikacje zawodowe fryzjera oraz wielkość miasta, w którym znajduje się salon. Na jakie kwoty należy się przygotować, decydując się na koloryzację salonową? Ile fryzjer bierze za farbowanie?

Od czego zależą ceny farbowania włosów w salonie fryzjerskim?

Ile fryzjer bierze za farbowanie?Wielu osobom wydaje się, że ceny koloryzacji włosów w salonach fryzjerskich są zbyt wysokie. Często odnosimy takie wrażenie, porównując to, ile za farbowanie bierze fryzjer z cenami preparatów do koloryzacji włosów dostępnymi w drogeriach i marketach. Jeśli zdecydujemy się zmienić kolor włosów samodzielne w domu, kupując wcześniej farbę lub szampon koloryzujący, to bardzo możliwe, że zmieścimy się w 20 zł! Ceny farbowania w salonach fryzjerskich będą o co najmniej 100 zł wyższe. Z czego to wynika?

Trzeba sobie uświadomić, że cena zabiegu nie stanowi w całości zysku fryzjera. Prowadząc zakład fryzjerski, ponosi on koszty związane z działalnością. Są to nie tylko koszty najmu lokalu, rachunki za wodę czy energię oraz produkty kosmetyczne stosowane podczas zabiegów. To również kwoty co miesiąc odprowadzanych stawek za ubezpieczenia i podatki. Ponadto, im większe doświadczenie zawodowe i kwalifikacje fryzjera, tym wyższa cena zabiegów w jego salonie. Nie powinno to dziwić. U prawdziwego fachowca mamy prawo oczekiwać efektownych stylizacji, ale zdobycie wysokich kwalifikacji wiąże się zawsze z kosztami szkoleń, warsztatów czy konferencji.

Ile zapłacimy za standardową koloryzację włosów?

Standardowe koloryzacje na jeden wybrany kolor są wykonywane w salonach fryzjerskich coraz rzadziej. Klientki wybierają raczej modne koloryzacje 3D, dające wrażenie naturalności i optycznie zwiększające objętość fryzury. Niemniej jednak, wybierając farbowanie na swój ulubiony kolor w salonie mamy gwarancję, że kolor zostanie położony profesjonalnie, równomiernie i nie skończymy z plamami na głowie, co może się zdarzyć przy samodzielnych próbach.

Ceny klasycznego farbowania zaczynają się od ok. 100 zł w małych miastach i sięgają 200  zł w większych salonach. Oczywiście, ceny te mogą być jeszcze wyższe, jeśli wybierzemy renomowany zakład fryzjerski stylisty fryzur.  Panie o bardzo długich włosach muszą liczyć się z koniecznością dopłaty nawet 50% ceny regularnej. Ma to związek z dłuższym czasem trwania zabiegu oraz koniecznością użycia często dwóch opakowań produktu do koloryzacji. Droższe są zazwyczaj również zmiany koloru z ciemnego na jasny, ponieważ przed farbowaniem konieczne jest nałożenie rozjaśniacza.

Ile kosztuje koloryzacja z efektem ombre

Modna koloryzacja z efektem ombre, czyli gradientowym rozjaśnieniem ciemnych włosów aż po całkiem jasne końcówki, kosztuje zwykle od 100 do 300 zł. Ponownie różnice w cenach uzależnione są od długości włosów czy wielkości miasta, w którym znajduje się salon. Ombre jednak nie jest techniką, którą powinno się wykonywać samodzielnie w domu. Jeśli więc zależy nam na stopniowym cieniowaniu, należy przygotować się na konieczność zapłacenia fryzjerowi.

Jeszcze droższą usługą jest podobne do ombre, choć dające bardziej naturalne efekty koloryzacyjne sombre. Za tę metodę delikatnego rozjaśnienia włosów naturalnie wyglądającymi refleksami i nadania fryzurze optycznej objętości zapłacimy od 200 do 400 zł.

Ile fryzjer bierze za balejaż lub pasemka?

A może bardziej tradycyjne pasemka lub wielowymiarowy balejaż w wielu odcieniach jednego koloru? W dalszym ciągu wiele pań jest zwolenniczkami takiego typu farbowania. Za usługę  zapłacimy ok. 100-200 zł w przypadku pasemek lub 120-200 zł za balejaż. Czy to dużo? Pasemka to dość pracochłonna technika, dlatego wydaje się, że  kwota, którą bierze większość fryzjerów, jest w pełni uzasadniona.

Ile kosztuje modna koloryzacja dip-dye lub blorange?

Widząc na ulicy osoby o ekstrawaganckich, kolorowych fryzurach, zastanawiamy się czasem, ile to mogło kosztować. Przykładem nowoczesnego farbowania dla odważnych jest technika dip-dye, dająca efekt końcówek włosów jakby zanurzonych w wiadrze z kolorową farbą. Możliwe jest pofarbowanie dolnych partii włosów na niemal dowolny kolor. Klientki wybierają kolory fluorescencyjne, neonowe lub przeciwnie, miękkie i delikatne pastele.  Efekt uzyskiwany jest w procesie podobnym do techniki ombre, a koszt zabiegu mieści się zwykle w przedziale 150-200 zł.

Innym przykładem modnej koloryzacji jest blorange, czyli multi-tonalne farbowanie włosów w kolorze blond, poprzez naniesienie wielu refleksów w odcieniach pomarańczy, złota czy truskawki. Możliwe jest również farbowanie całości włosów na mocny. oryginalny  kolor, np. fiołkowy fiolet lub strażacką czerwień. W przypadku pełnej koloryzacji tego typu zapłacić trzeba 250-400zł.

Chociaż ceny koloryzacji w salonie są wyższe niż cena preparatu do farbowania z drogerii, to warto zainwestować w profesjonalne wykonanie usługi. Dzięki temu zyskamy pewność, że kolor będzie dokładnie taki, jaki chcemy, a włosy nie zostaną zniszczone.

Możesz również polubić…