Całoroczne domki z drewna
Budownictwo

Całoroczne domki z drewna

Całoroczne domki z drewna kojarzą się ze skansenami, czasem można zobaczyć ruiny lub domy letniskowe. Nowoczesne techniki budowlane stwarzają możliwości ożywienia domów z drewna i budowy budynków całorocznych. W ostatnich latach nastąpił przełom i domy z drewna cieszą się zainteresowaniem inwestorów. Stanowią połączenie tradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań z wyjątkową i przyjazną atmosferą.

Całoroczne domki z drewna – bezpieczne i nowoczesne

Inwestorzy, którzy rozpoczynają budowę domu, chcą, aby był on nowoczesny, wygodny i bezpieczny pod każdym względem. Wielu ekonomistów zwraca uwagę, że taniej jest samemu zbudować dom niż kupić trzypokojowe mieszkanie w centrum Warszawy. Pokazują one, że nowoczesne techniki budowlane mogą skrócić czas budowy, a tym samym obniżyć koszty przy zachowaniu wszystkich parametrów bezpieczeństwa. Rynek domów z drewna przeżywa ożywienie na skalę niespotykaną od 50 lat.

Domki z drewna budowane przy użyciu najnowszych technologii są bardzo bezpieczne i ciepłe. Pokoje mają funkcjonalny układ zapewniający komfort mieszkania nawet osobom niepełnosprawnym. Wszystko, czego potrzebuje współczesny człowiek do wygodnego życia, jest dostępne: telewizja, satelita, dostęp do Internetu i budzik. Jedyną różnicą jest materiał użyty do budowy ścian – drewno (kłody, prostokąty, drewno klejone i konstrukcje szkieletowe) zamiast cegieł.

Domki z drewna na każdą porę roku – zalety

Całoroczne domki z drewna
Całoroczne domki z drewna

Budowa domu z cegły wiąże się z ogromnymi kosztami i trwa miesiącami. Marzenie o domu można zrealizować nawet bez kredytu powyżej pół miliona złotych. Domy o konstrukcji drewnianej kosztują znacznie mniej niż domy o konstrukcji murowanej, a ich budowa zajmuje mniej czasu niż tradycyjne budynki. Czas budowy wynosi od 4 do 8 tygodni, w zależności od wielkości obiektu. Domy murowane buduje się dłużej, ponieważ między etapami wymagane są przerwy technologiczne, co zwiększa koszty inwestycji. Domy z drewna mają jeszcze jedną zaletę – mniej prac murarskich oznacza, że ​​ekipa budowlana może zaoszczędzić na kosztach pracy.

Budowa domu z drewna wymaga jedynie połączenia przygotowanych fabrycznie modułów. Dobrze wysuszone i zaimpregnowane drewno to drewno bardzo trwałe i praktyczne, a nawet doskonały materiał budowlany. Ich konstrukcja jest lżejsza od tradycyjnych domów, dzięki czemu można je stawiać na fundamentach o mniejszej grubości. To dobra wiadomość dla inwestorów, gdyż koszty inwestycji będą niższe. Ich zaletą jest zwiększona trwałość i możliwość istnienia nawet do 200 lat. Budynki o konstrukcji drewnianej można budować szybciej – Domy o konstrukcji drewnianej mogą być wielopiętrowe. Posiadają wysoką klasę bezpieczeństwa przeciwpożarowego – drewniana konstrukcja pokryta jest specjalną impregnacją przeciwogniową i owadobójczą.

Drewniany dom na każdą porę roku – dom zdrowia

Całoroczne domki z drewna wykonane są z drewna suszonego na słońcu. Jedną z właściwości wspomnianych materiałów budowlanych jest zdolność do samoregulacji wilgotności, tworząc w ten sposób korzystny mikroklimat w pomieszczeniu. Właśnie dlatego domy z drewna cieszą się opinią zdrowych i przyjaznych dla użytkownika. Charakteryzują się doskonałą izolacyjnością termiczną, ponieważ drewniana konstrukcja ściany wypełniona jest materiałem izolacyjnym.

Ściany budynków drewnianych wyłożone są materiałami izolacyjnymi takimi jak: wełna mineralna, paroizolacje i folie wiatroizolacyjne. Wysoka izolacyjność oznacza niższe koszty eksploatacji. W domu z drewna https://konsbud.com/oferta/konstrukcje-drewniane-chojnice można zainstalować dowolny rodzaj ogrzewania: kocioł, kominek z płaszczem wodnym, pompę ciepła lub ogrzewanie podłogowe.

Wieloletni dom drewniany – doświadczona ekipa budowlana

Domy z drewna nie wybaczają błędów podczas budowy. Każda awaria mogłaby zagrozić ich trwałości i funkcjonalności. Najczęstszym błędem jest budowanie budynku z drewna, które nie zostało do końca wysuszone, co może spowodować gnicie budynku. Budową domów drewnianych mogą zająć się tylko firmy, które mają dobrą opinię o lokalnym rynku i doświadczenie w realizacji tego typu projektów https://konsbud.com.

Wieloletni dom drewniany – filozofia życia

Właściciele domków z drewna uważają, że zamieszkanie w nich odmieniło ich życie – odnaleźli spokój i kontakt z naturą. Wyprowadzili się z miasta do zacisznych zakątków, gdzie mogą cieszyć się pięknem przyrody i cieszyć się jej rytmem. Odkryli, że pozytywne nastawienie do świata wynika z poczucia harmonii w życiu i szacunku do otaczającej przyrody. Drewniany dom ma nie zakłócać krajobrazu, ale stać się jego częścią.

Analitycy rynku nieruchomości zwracają uwagę, że domy z drewna to nie tylko przemijająca moda. Stają się wyznacznikami wartości życiowych, takich jak życie w zgodzie z naturalnymi rytmami, ekologiczny styl życia czy łączenie nowoczesności z tradycją. Nowoczesne domy z drewna mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, podobnie jak ich starsze odpowiedniki. Jest duża szansa, że ​​zainteresowanie tego typu domami jednorodzinnymi będzie z roku na rok rosło i sukcesywnie pojawiać się będą kolejni wykonawcy, co stworzy dobrej jakości konkurencję.

Konsbud drewno konstrukcyjne
Stobno 55 A,
72-002 Dołuje
918125387
www.konsbud.com
Konsbud drewno klejone
Stobno 55 A,
72-002 Dołuje
918125387
www.konsbud.com

Możesz również polubić…