Pozycjonowanie stron
Marketing i reklama

Pozycjonowanie stron

Czasy się zmieniają a wraz z nimi tryb naszego życia, rynek pracy, rozwija się nauka a technologia pędzi niemal zawrotnym tempem. Pozycjonowanie stron i internet jest dobrodziejstwem naszej cywilizacji. Dzięki temu wspaniałemu wynalazkowi możemy wymieniać informacje, rozwijać się,  komunikować się z każdym nawet w najodleglejszym zakątku naszego Globu, w czasie rzeczywistym być uczestnikiem ważnych i historycznych wydarzeń.

Pozycjonowanie stron

Internet już dawno przestał być jedynie rozrywką, dla wielu ludzi jest on narzędziem pracy. Obecnie mamy do czynienia  z takim rozwojem technologicznym o jakim nie śniło się naszym dziadkom. Nauki społeczne próbując wyodrębnić i znaleźć wspólną cechę dla pokoleń w dobie dynamicznych przemian dokonało pewnej klasyfikacji na pokolenie „X”, „Y” i „Z”. Pokolenie „Y” to generacja ludzi urodzonych w Polsce od 1984 roku do nawet 1997 roku, co dla nas interesujące  pokolenie to w odróżnieniu od pokolenia „X” oswoiło nowinki technologiczne i aktywnie korzysta z mediów i nowych technologii. Żyje w „globalnej wiosce” dzięki dostępowi do internetu i bardzo dobrze go obsługuje. Ta sytuacja ma tendencję wzrostową gdyż następujące pokolenie „Z” urodzone po roku 2000, od dziecka ma kontakt z internetem i zaawansowaną technologią – jest to dla nich główne, jeśli nie jedyne narzędzie poszerzania wiedzy o świecie. Ci ludzie tworzą nasze społeczeństwo i są również potencjalnymi klientami i odbiorcami przekazywanych w internecie treści.  Łatwo można więc wyciągnąć wnioski że, jeżeli mamy zamiar rozwijać swoją działalność gospodarczą czy zaistnieć jako dziennikarz, bloger czy komentator musimy być otwarci na potrzeby naszych potencjalnych klientów, czytelników czy słuchaczy którzy poruszają się właśnie w wirtualnej rzeczywistości i jest to dla nich codzienność. Ignorowanie tych trendów z punktu widzenia przedsiębiorcy może okazać się fatalne w skutkach

Sprawa więc wydaje się prosta, tworzysz stronę, bloga lub sklep internetowy i z głowy, ale nie do końca jest to zgodne z prawda, gdyż żeby przetrwać i nie zginąć w gąszczu wirtualnych witryn musimy dobrze przemyśleć strategię rozwoju naszej strony czy bloga. Jeżeli sprzedajesz produkty lub usługi za pośrednictwem Internetu to musisz wiedzieć czym jest pozycjonowanie stron. Opiera się ono w dużej mierze na umiejętnym i trafnym dobieraniu słów kluczy przypisanymi do danej strony. Dzięki temu zabiegowi będzie ona zajmowała wyższe pozycje w wyszukiwarce internetowej a użytkownik będzie mógł ją łatwo zlokalizować za każdym razem. Dzięki pozycjonowaniu strony będzie ona mogła zaistnieć w wirtualnej rzeczywistości i dotrzeć do większej ilości odbiorców. Pozycjonowanie ma  także dużo większą siłę niż formy reklamowe do których jesteśmy przyzwyczajeni i znacznie bardziej opłacalne, gdyż jego działanie ma wymiar długofalowy. Jest to prosty sposób aby trafić do grupy docelowej która będzie zainteresowana naszymi produktami, usługami lub przekazywanymi treściami. Pozycjonowanie strony to proces długotrwały na jego efekty będziemy musieli niekiedy czekać kilka miesięcy, ale warto uzbroić się w cierpliwość gdyż ta podjęta inicjatywa na pewno zwróci się z nawiązką. Efektywnie pozycjonowana strona z pewnością zajmie najwyższe miejsca w popularnych przeglądarkach a nam zapewni generowanie ruchu na stronie co przełoży się na zwiększenie zysków.

Skuteczne pozycjonowanie strony wiąże się z wieloma mechanizmami i działaniami oraz dobrą znajomością funkcjonowania różnych przeglądarek internetowych. Mechanizmy te ulegają nieustannej zmianie, wyszukiwarki np. Google wprowadzają szereg aktualizacji do swoich algorytmów. Można oczywiście postarać się o zrobienie podstawowego kursu SEO by samemu skutecznie prowadzić swój opłacalny marketing internetowy jednak w tak dynamicznie zmieniających się warunkach najlepiej opłacić profesjonalnie zajmującą się firmę która zintensyfikuje działania na określony cel np. przebicie się ze swoim biznesem do top 10, czyli stronie wynikowej znajdującej się na pierwszym miejscu.  Ci którym udaje się pozycjonować na pierwszej stronie w wyszukiwarce mają szanse na pozyskanie większej liczby klientów i osiąganie większych zysków. Trzeba również pamiętać o tym że raz pozycjonowana strona która znajdzie się w top 10 nie jest dana raz na zawsze i należy stale podejmować działania w tym kierunku aby utrzymać swoją pozycję. Zapewni to regularny wzrost ruchu na twojej stronie oraz zwiększy widoczność domeny w wynikach wyszukiwania. Zaistnienie w świadomości użytkownika jest jednym filarów strategii marketingu internetowego, poprzez widoczność na najwyższych pozycjach internauta zapamięta nazwę twojej strony i bardzo prawdopodobne że do niej wróci, jest to sposób na wypracowanie sobie marki.  Internauci którzy kojarzą markę i znajdują to czego potrzebują nabiorą większego zaufania do danych produktów czy usług. Dzięki rozpoznawalności w sieci oraz wypracowaniu pozycji lidera w branży konkurencję zostawisz w tyle. Jak mówi stare porzekadło „czas to pieniądz” nie czekaj więc i realizuj swoją strategię marketingową w oparciu o pozycjonowanie stron, zainwestuj w największy potencjał jaki obecnie funkcjonuje i ciesz się patrząc jak twój biznes nabiera tempa.

Możesz również polubić…