Medycyna estetyczna na raty. Czy opłaca się korzystać z ofert kredytowania zabiegów?
Uroda Usługi

Medycyna estetyczna na raty. Czy opłaca się korzystać z ofert kredytowania zabiegów?

Zainteresowanie Polek zabiegami estetycznymi i chirurgią plastyczną ciągle rośnie. Czasy, w których medycyna estetyczna była fanaberią najbogatszych się skończyły – zabiegi stały się luksusem, na który może sobie pozwolić większość z nas. Medycyna estetyczna na raty. Czy opłaca się korzystać z ofert kredytowania zabiegów? Te droższe czasem przekraczają jednak możliwości finansowe przeciętnego Kowalskiego. Z pomocą ruszają firmy, specjalizujące się w pożyczkach na zabiegi medyczne.

Medycyna estetyczna na raty – Polska wciąż w tyle

Medycyna estetyczna na raty. Czy opłaca się korzystać z ofert kredytowania zabiegów?W porównaniu do krajów Europy Zachodniej nasz rynek usług medycznych wciąż się rozwija, niemniej jednak pożyczki na zabiegi estetyczne są coraz popularniejsze. Ponad 30 % wszystkich kredytów medycznych jest przeznaczana na zabiegi medycyny estetycznej, a kolejne 15% na chirurgię plastyczną (popularniejsze jest tylko pożyczanie funduszy na zabiegi stomatologiczne). Są to zazwyczaj procedury, których koszt oscyluje w granicach od 1000 zł do kilku, a nawet kilkunastu tys. zł. Najwięcej klientów to kobiety w wieku 30-60 lat, chociaż to się zmienia: gabinety coraz częściej odwiedzają również panowie. Pożyczki wybierają osoby o stabilnych dochodach, najczęściej posiadające własną firmę lub pracujące w ramach umowy o pracę, zamieszkałe w dużych miastach. Dzięki dużej konkurencji na rynku oferta jest szeroka i przyjazna dla pożyczkobiorców.

Medycyna estetyczna – w związku ze swoją niebywałą popularnością – jest dziedziną w ramach której konkurencja jest bardzo duża. To dlatego tak często okazuje się, że pożyczkę możemy uzyskać nawet w gabinecie – wielu lekarzy pozwala swoim pacjentom na wykonywanie zabiegów w ratach.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej  na raty

W jednej z renomowanych firm oferujących raty medyczne, korzystne warunki stają się dostępne dla klientów pragnących inwestować w procedury medycyny estetycznej. Wyjątkowym atutem jest możliwość pożyczki bez obciążania odsetkami, co sprawia, że finansowanie zabiegów staje się jeszcze bardziej atrakcyjne. Wśród najpopularniejszych procedur finansowanych w ten sposób dominują zabiegi dermatologiczne, depilacje laserowe oraz różnorodne metody odmładzania.

Klientki chętnie decydują się na pożyczki medyczne, aby sfinansować wypełnianie bruzd, usuwanie zmarszczek, ujędrnianie skóry, a także zabiegi rewitalizujące czy lifting. Warto zauważyć, że najczęściej finansowane są nowoczesne procedury, takie jak wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, laserowy lifting twarzy, nici liftingujące czy innowacyjne metody, np. fale radiowe Radiesse.

Czy warto pożyczać?

Zanim pożyczysz pieniądze na drogi zabieg medycyny estetycznej zastanów się, czy jesteś gotowa na wieloletnie spłacanie zobowiązań. Nie zgadzaj się na pierwszą ofertę, jaką otrzymasz od pośrednika: poznaj ofertę na rynku i wybierz najkorzystniejszą dla siebie opcję. Jeśli okaże się, że możesz spokojnie skorzystać z ciekawej rynkowej oferty bez szkody dla swojego portfela, to warto spróbować: dla wielu osób wydanie jednorazowo tak dużej kwoty może być problematyczne. Warto więc wykorzystać możliwości, jakie daje nam rynek i z niej skorzystać, a następnie cieszyć się efektami zabiegu. 

Możesz również polubić…