Oukitel WP8 Pro 4GB + 64GB NFC Pomarańczowy
Technologia

Oukitel WP8 Pro 4GB + 64GB NFC Pomarańczowy

Ludzkość od zarania dziejów poszukiwała możliwości kontaktowania się ze sobą na odległość. Przez lata próbowano znaleźć rozwiązanie, żeby można było porozmawiać z kimś, kto się znajduje o wiele kilometrów od nas. Dopiero pod koniec XIX wieku pojawiły się urządzenia, które to umożliwiły i po wielu modyfikacjach stały się dzisiejszymi smartfonami – Oukitel WP8 Pro 4GB + 64GB NFC Pomarańczowy.

Historia telefonu klasycznego i smartfonów

Oukitel WP8 Pro 4GB + 64GB NFC Pomarańczowy

Telefon (od greckich słów tele – daleko i fon – rozmowa) to urządzenie umożliwiające prowadzenie rozmowy na odległość. Za wynalazcę tradycyjnego telefonu uważa się Aleksandra Bella, który swoje odkrycie opatentował w 1875 roku. Na początku urządzenie kompletnie nie przypominało współczesnych, mikrofon i słuchawka nie były ze sobą połączone. Już w 1877 roku przeprowadzano pierwsze testy telefonu na terenie Polski, a w 1882 zostały uruchomione pierwsze centrale ręczne w Łodzi i Warszawie. Przez lata technologia była rozwijana, dążono do coraz większej jakości urządzeń i połączeń. Z czasem w prawie każdym domu pojawił się telefon, a prędkość połączenia z wybranym numerem była właściwie natychmiastowa, nawet jeżeli rozmówca znajdował się na drugim końcu świata.

Telefony mobilne

Wynalazcy marzyli o tym, żeby móc nosić telefon przy sobie. Prace nad takim wynalazkiem trwały już od lat 40. XX wieku. Pierwszy telefon mobilny opatentowała firma Ericsson w 1956 roku. Urządzenie w niczym nie przypominało współczesnych smartfonów. Była to 40-kilogramowa walizka zawierająca urządzenie, dzięki któremu można było wykonywać połączenia telefoniczne. W 1973 roku specjaliści z amerykańskiej firmy Motorola, inspirując się komunikatorem z filmu Star Trek, opracowali pierwszy model mobilnego telefonu. Jednak i on był daleki od doskonałości, ważył 2 kilogramy i wyglądał jak cegła. Na kolejny duży przełom trzeba było czekać do końca XX wieku.

Era smartfona

W 1992 roku po raz pierwszy w telefonie zastosowano matrycę dotykową, która pozwalała na wybieranie numeru za pomocą wyświetlanej klawiatury. Dokonała tego korporacja IBM, która swoje urządzenie wyposażyła w kalendarz, zegar, kalkulator. Co ciekawe telefon obsługiwany był rysikiem, można więc śmiało powiedzieć, że urządzenie to było protoplastą dzisiejszych smartfonów. Na pierwszą grę w telefonie trzeba było poczekać do 1997 roku, kiedy to na Nokii 6110 pojawił się słynny „wąż”. Bezsprzecznie największa rewolucja miała miejsce w 2007, wtedy to Steve Jobs przedstawił światu pierwszego iPhone’a. Nastała era smartfonów trwająca do dziś. Producenci prześcigają się w nowych technologiach. Urządzenia mają coraz większe wyświetlacze o bardzo wysokiej rozdzielczości, wyposażone są w nowoczesne aparaty, potrafią obsługiwać bardzo wyszukane aplikacje. Są to z reguły dość delikatne i wrażliwe telefony, łatwo je uszkodzić, a czasami potrzebny jest taki, który będzie działał również w trudnych warunkach.

Smartfony Oukitel dla osób o specjalnych wymaganiach

Od jakiegoś czasu, w sprzedaży pojawiają się zaawansowane i dobrej jakości smartfony chińskich producentów. Oukitel to marka telefonów produkowana przez Shenzen Youji Intelligent Technology. Pierwsze urządzenia pojawiły się na rynku w 2007. Początkowo sprzedawano je tylko w Chinach, z czasem zaczęły się pojawiać w innych krajach. Z linii produkcyjnych wychodzą telefony budżetowe oraz urządzenia do pracy w specjalnych warunkach, tak zwana linia WP. Smartfony z reguły są urządzeniami o delikatnej konstrukcji, podatne są na zarysowania, pęknięcia, zalanie wodą czy kurz. Niektóre osoby potrzebują telefonu, który będzie bardziej wytrzymały i odporny na wstrząsy, upadki, piach, deszczy itp. Właśnie z myślą o nich powstała linia WP, do której należy między innymi Oukitel WP8 Pro.

Oukitel WP8 Pro

Producenci tego smartfona reklamują urządzenie jako niezniszczalne. W filmach udostępnianych w internecie można zobaczyć, jak telefon uderzany jest młotkiem, przecinakiem, zrzucany z dużej wysokości i wszystkie te testy przechodzi z powodzeniem. Posiada liczne certyfikaty, które potwierdzają jego wodoszczelność, odporność na pyły oraz wytrzymałość w różnych warunkach. Oukitel WP8 Pro przeznaczony jest dla osób, które pracują w trudnych warunkach, dla podróżników wybierających się w ekstremalną podróż, biegaczy i rowerzystów lub po prostu dla tych, którzy potrzebują wytrzymałego telefonu. Wyposażony jest w gumowany tylny panel, który zabezpiecza, ale także ułatwia uchwycenie. Oprócz tych zalet jest to pełnowartościowy smartfon wysokiej jakości, który działa w systemie android, wyposażony w silny procesor i 4 GB pamięci RAM. Posiada trzy obiektywy 16Mpix i 2x2Mpix oraz przedni aparat 8Mpix. Wyświetlacz 6,49 cala z matrycą IPS zapewnia obraz o bardzo wysokiej jakości. Dodatkowo ma bardzo wydajną baterię, która zapewnia długie działanie. Charakterystyczną cechą jest to, że dostępny jest w kolorze czarnym, szarym a najczęściej pomarańczowym.  Oukitel WP8 Pro to smartfon do zadań specjalnych, ale także bardzo nowoczesne i wydajne urządzenie w niewygórowanej cenie. Sprawdzi się głównie u tych, którzy od telefonu wymagają nie tylko jakości działania, ale przede wszystkim niezwykłej wręcz wytrzymałości.

Możesz również polubić…