Jakie są zalety banerów reklamowych?
Marketing i reklama

Jakie są zalety banerów reklamowych?

Jakie są zalety banerów reklamowych? Możemy reklamować swój biznes wśród klientów za pomocą różnych technik multimedialnych i reklamowych. W ten sposób przekazujemy gotową wiadomość swoim odbiorcom. Drukowane znaki i banery wciąż oferują liczne korzyści.

Niedrogie

Tam, gdzie koszty produkcji materiałów reklamowych mogą powstrzymać małe firmy, banery są niedrogą opcją. Dzięki cyfrowym drukarniom, oferującym drukowanie banerów, wielu właścicieli firm może zaprojektować własne banery, korzystając z odpowiednim programów. Taka metoda reklama jest znacznie tańsza niż spoty radiowe lub telewizyjne.

Ukierunkowany marketing

Niezależnie od tego, czy umieścimy baner na targach, jako sponsor jakoś wydarzenia lub w jakimś innym miejscu, możemy mieć pewność, że zostaniemy zauważeni. Na pewno nie zmarnujemy pieniędzy, aby dotrzeć do klientów, zainteresowanych naszymi usługami lub produktami.

Duża skuteczność

Dzięki banerom stajemy się rozpoznawalni. Jeśli umieścimy baner w miejscu o dużym natężeniu ruchu, klient może go zobaczyć nawet kilka razy dziennie. Możemy podkreślić nazwę naszej firmy lub wpłynąć na potencjalnych klientów.

Wielokrotnego użytku

Firmy, sponsorujące wiele wydarzeń lokalnych lub pojawiające się często na spotkaniach i targach, mogą wybrać banery reklamowe. Łatwo jest je przenosić. Nie generują też dodatkowych kosztów za każdym razem, gdy trzeba z nich skorzystać.

Efektywność

Dobrze zaprojektowany baner okazuje się skutecznym środkiem reklamy. Są naturalną częścią naszego środowiska, dlatego wiele osób zwraca na nie uwagę. Biorąc pod uwagę zasady projektowania, mogą łatwo przyciągnąć klientów. Mogą zawierać grafikę, rozpoznawalne logo lub schemat kolorów. Powinny być też odpowiedniej wielkości. Wtedy staną się opłacalnym środkiem reklamy. Popularne stają się też coraz bardziej internetowe banery reklamowe.reklamy Szczecin

Projektowanie banerów reklamowych

Tak jak we wszystkich kampaniach marketingowych, kreatywność jest bardzo istotna. Jednak to nie wszystko. Baner musi zapaść w pamięć klienta. Dlatego też ważne są takie aspekty jak personalizacja lub publikowanie  kampanii w określonych momentach. Projektowanie banerów jest bardzo ważne. W ten sposób stajemy się widoczni i wyróżniamy się spośród konkurencji. To coś innego niż pozycjonowanie. Klienci nie wpisują w wyszukiwarkach określonych słów i fraz kluczowych. W przypadku SEO klient jest otwarty na otrzymywanie informacji, to on inicjuje wyszukiwanie. W ten sposób istnieje duża szansa, że zajrzy na stronę internetową naszej firmy. Powody kliknięcia w baner są zupełnie inne. Ma pewne wady. Jeśli chcemy je wyeliminować, musimy pamiętać o podstawowych wskazówkach. W ten sposób zoptymalizujemy konwersję.

Zasady projektowania banerów

Przede wszystkim twórzmy zwięzłe reklamy. Muszą być wyraźne. I oczywiście upewnijmy się, że są atrakcyjne dla odbiorców. To prawda, że nie nadają się do wywołania reakcji u użytkowników. Możemy mieć trudności w opowiedzeniu skomplikowanych historii  lub przekazywaniu emocji. Ponadto banery reklamowe nie przerywają aktywności użytkownika. Dlatego może nie przykuć jego uwagi.

Jednak jednocześnie pamiętajmy, że baner wciąż jest doskonałym sposobem generowania częstotliwości. Nasi klienci mogą go zobaczyć nawet kilka razy. Wystarczy zastosować właściwe cele i techniki. Użyjmy też wymaganego formatu.

Zdefiniowanie celów

Przede wszystkim określmy cele, jakie mamy osiągnąć dzięki banerowi reklamowemu. W ten sposób ustalimy strategię i osiągniemy lepsze wyniki. Jednak nie ustalajmy dużej liczby celów. Sprawdźmy, jakie są nasze priorytety i rozpocznijmy kampanię.

Możemy stworzyć kampanię, zwiększającą rozgłos. Ma ona bardzo jasny cel: zwiększyć liczbę wyświetleń. Jednak w tym przypadku nie zwracamy zbyt dużej uwagi na liczbę kliknięć. Taki cel stawiają sobie przede wszystkim nowe firmy lub oferujące towary i usługi. Koncentrują się na byciu widocznym. Zwykle modele CPM są używane do pomiaru skuteczności tych kampanii.

Kampanie do generowania uczestnictwa poszukują jakiejś interakcji z użytkownikiem. Konieczne jest ustawienie innej dynamiki. Zwykle zawierają kompletną treść i często przyciągają uwagę użytkownika. Wykraczają poza prosty zakupu. Starają się stworzyć interakcje z użytkownikiem.  Skuteczność sprawdzamy za pomocą CPC, czyli uzyskany koszt kliknięcia.

Kampanie, aby uzyskać konwersję, generują określone działania, takie jak zakupy online, subskrypcje, pobieranie plików lub nawet połączenia. Modelem pomiaru skuteczności jest najczęściej CPA, oparta na zrealizowanej akcji. Jest bardzo popularny w  kampaniach Performance Marketing. Często nie są w pełni wykorzystywane, ponieważ ciężko jest zmierzyć ich skuteczność. Po ustaleniu celów powinniśmy wyraźnie określić strategię inwestycyjną, którą zastosujemy.

Skupmy się też na formacie banera. Obrazy statyczne zwykle są powiązane ze stroną docelową. Po kliknięciu użytkownik kierowany jest na naszą stronę. Jest najbardziej typowy. Dynamiczne banery displayowe pozwalają nam się dzielić doświadczeniami reklamowymi. Pomagają wzbudzić emocje u użytkowników. Dzięki dynamicznym kreacjom możemy stworzyć nietypowe reklamy, bardzo atrakcyjne.

Możesz również polubić…