Apple ID - gdzie znajdę?
Technologia

Apple ID – gdzie znajdę?

Czy kiedykolwiek zapomniałeś swojego Apple ID? Apple ID – gdzie znajdę? Lub inaczej, czy w ogóle je pamiętasz? No właśnie, wtedy kiedy chcesz sobie je przypomnieć, okazuje się, że nie masz pojęcia, gdzie znaleźć tę informację. Ta sytuacja może być nieco kłopotliwa, ponieważ by w pełni korzystać z ekosystemu urządzeń Apple, potrzebujesz odpowiedniego identyfikatora. W tym artykule pomożemy Ci znaleźć Apple ID. Cały proces jest bardzo prosty i zajmie Ci niewiele czasu. Czego potrzebujesz? Dostępu do ustawień urządzenia, które jest powiązane z Twoim kontem. Zatem możemy zaczynać.

Urządzenie iPhone lub iPad

Jeśli chcesz znaleźć Apple ID w swoim iPhone lub iPad, powinieneś w menu wejść w ikonę Ustawień (zębate koło). W kolejnym kroku w kolumnie po lewej stronie, na samej górze znajdź swoje imię i nazwisko. Klikając to pole, znajdziesz swój identyfikator Apple. Będzie on znajdował się bezpośrednio pod Twoim imieniem oraz nazwiskiem, wyświetlanymi na ekranie smartfonu.

Co jeśli w tym miejscu nie ma Apple ID?

Apple ID - gdzie znajdę?W takim przypadku na ekranie iPhone lub iPad zobaczysz napis “Zaloguj się do…”. W praktyce oznacza to, że nie zalogowałeś się do swojego urządzenia. Wynika to z faktu, że żadne urządzenie nie jest powiązane z Twoim kontem, więc go nie widzisz. Może też być taka sytuacja, że korzystasz ze sprzętu, który ma system operacyjny iOS w wersji 10.2 lub starszej. Wtedy układ na ekranie głównym może różnić się od opisanego przez nas. Dlatego jeśli jesteś w takiej sytuacji, kliknij najpierw napis “iCloud”. Dzięki temu uzyskasz dostęp do swojego Apple ID.

Pechową sytuacją jest możliwość zarysowania na ekranie w miejscu, gdzie wyświetla się identyfikator Apple. W takiej sytuacji zajrzyj do innego podmenu. Naciśnij swoje imię, a następnie przejdź do iTunes Store lub App Store. Dzięki temu wszystko stanie się zrozumiałe. No i pamiętaj! Zbita szybka to nie jest dobry pomysł, dlatego przy najbliższej okazji postaraj się ją wymienić.

Komputer Mac

Skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań i zobacz, że Macbook nie musi być trudny w obsłudze. Nawet podczas szukania na nim Apple ID. Zwłaszcza gdy już chociaż raz użyłeś na nim swojego identyfikatora. Jak przypomnieć sobie te dane? Skorzystaj z naszych podpowiedzi:

  • Najedź na pasek Doc i kliknij ikonę Ustawień (zębate koło), dzięki temu wejdziesz do preferencji systemu. Wybierz iCloud w kolejnym oknie i poprzez to na lewym pasku, z boku znajdziesz swój adres e-mail oraz Apple ID. Wystarczy kilka kliknięć, by przypomnieć sobie, jak brzmi Twój identyfikator.
  • Inną drogą do namierzenia Apple ID, jest wejście w preferencje systemu. Wybierz Konto internetowe, a dalej iCloud. Twoim oczom ukaże się okienko, w którym w prawym górnym rogu będzie znajdował się Twój adres e-mail, a także Apple ID.

Jeśli podjęte powyżej próby zakończyły się niepowodzeniem i nie udało Ci się ustalić swojego identyfikatora, spróbuj kolejnego rozwiązania, które możesz okazać się skutecznym. Sprawdź domyślnie zainstalowane aplikacje na swoim Macbooku, to one mogą okazać się pomocne w celu przypomnienia sobie Apple ID. Te aplikacje sprawdź w pierwszej kolejności:

  1. iTunes
  2. Mac App Store lub iBooks
  3. FaceTime
  4. Wiadomości

Komputer z systemem Windows

Przyznaj się, że zdziwienie jest duże, jak to czytasz. To prawda, nawet na komputerze z systemem operacyjnym Windows da się ustalić Apple ID. Jak to zrobić? Wystarczy, że korzystasz z oficjalnego konta iCloud. Uruchom je i wejdź w menu “Strona główna”. Sprawdź adres znajdujący się na lewym, bocznym pasku. Kliknij “Szczegóły konta”, dzięki temu zobaczysz swój Apple ID, a także będziesz mógł zarządzać swoim kontem bezpośrednio z komputera z systemem Windows.

Innym rozwiązaniem może być skorzystanie z aplikacji iTunes, która również dostępna jest na urządzeniach z Windowsem. Aplikacja śledzi Twój Apple ID oraz powiązany z nim adres e-mail. Otwórz aplikację, w kolejnym kroku przejdź do menu Konto. Warto pamiętać, że jeśli wcześniej nie logowałeś się na danym komputerze do tej aplikacji, to niestety nie uda się odzyskać Apple ID.

Przeglądarka internetowa

To rozwiązanie sprawdzi się na większości dobrze znanych przeglądarkach takich, jak Mozilla Firefox lub Google Chrome. Jeżeli wcześniej zdarzyło Ci się wchodzić na oficjalną witrynę iCloud.com, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przeglądarka zapamiętała Twoje dane logowania. Co za tym idzie? Dzięki temu po zalogowaniu możesz kliknąć swoje imię i nazwisko (prawy, górny róg), a następnie wybrać Ustawienia iCloud – tam znajdziesz Apple ID.

Apple TV

To dobre rozwiązanie dla kinomanów. Dlaczego? Ponieważ korzystając z Apple TV mogą również przypomnieć sobie swoje Apple ID. By tego dokonać, należy wejść w Ustawienia, dalej w Konto i iCloud – tam znajdziesz wszelkie szczegóły. Tam znajdziesz również swój jabłkowy identyfikator.

Dla chcącego nic trudnego. Apple ID jest bardzo potrzebnym identyfikatorem, jeśli chodzi o prawidłowe korzystanie z urządzeń Apple. Nie ma jednak większego problemu, żeby przypomnieć sobie te dane, ponieważ możesz znaleźć je w wielu miejscach. Dzięki naszej pomocy będziesz w stanie samemu poradzić sobie z napotkanym problemem. Jedno źródło nie wyklucza kolejnego. Dlatego spróbuj wszystkich rozwiązań.

Możesz również polubić…