Projektowanie wnętrz dla każdego
Nieruchomości Wnętrze

Projektowanie wnętrz dla każdego

Projektowanie wnętrz dla każdego – obecnie studia o kierunku architektura wnętrz są jednym z najbardziej popularnych, nie tylko ze względu na prestiż zawodu projektanta, ale także ze względu na wciąż rosnący popyt na rynku na osoby pełniące tę funkcję. Jednak wraz ze wzrostem zainteresowanie designem temat ten stał się bliski nie tylko studentom tegoż kierunku, ale i ludziom nie kształcącym się w tej dziedzinie. Dzięki powszechności rad projektantów każda pani domu jest w stanie zaaranżować swoje wnętrze na zadowalającym poziomie.

Projektowanie wnętrz dla każdego

Głównie stacje telewizyjne spopularyzowały projektowanie wnętrz poprzez wielorakie programy mówiące o tym, jak tanio a efektywnie urządzić swoje mieszkanie. Na różnorakich kanałach, nie koniecznie tych stricte dotyczących domu, znaleźliśmy programy takie jak na przykład „Dorota was urządzi”, którego gospodynią jest utalentowana i zaradna Dorota Szelągowska – projektantka wnętrz z doświadczeniem. Jej zadaniem jest odmienienie wnętrza domów osób, które zgłosiły się do programu, nie przekraczając zarazem kwoty siedmiu tysięcy złotych. I jak widać po sukcesie programu i wielkiej jego oglądalności – da się to uczynić, bez większego starania się o to. Ktoś pomyśli, że co to za problem? A jednak, dla osoby nie będącej specjalistą w tej działalności byłby to problem, gdyż Dorota dając znak swoim zdolnościom robi to tylko w trzy dni! Zawsze radzi sobie z tym świetnie dając wskazówki, jak na przykład urządzić pokój dla nastolatka, co jest nie lada wyzwaniem biorąc pod uwagę wymagania, jakie stawia roszczeniowy młody człowiek, który dopiero tworzy swój światopogląd, a współpraca z nim nie jest łatwa, ze względu na jego buzujące hormony. Poza tym, dzięki jej staraniom dowiemy się, jak urządzić przytulną sypialnię w małym wielofunkcyjnym pokoju, co wydaje się być niemożliwe. Dla niej nie stanowi to problemu. A co jeśli dwoje ludzi na progu wspólnego życia, urządzając wspólne mieszkanie boryka się z problemem różnych oczekiwań względem pomieszczeń? Jak pogodzić dla różne gusta, aby każde z wymagających było zadowolone z efektu? Odpowiedź również znajdziemy w programie Doroty Szelągowskiej. Pokaże nam ona, jak urządzić mieszkanie nie do poznania, dając się ponieść swojej nieograniczonej wyobraźni, a mając do dyspozycji ograniczony metraż. Każde projektowanie wnętrz zarządzane przez gospodynię programu kończy się sukcesem i wyposaża widzów w bagaż pomysłów na przerobienie, przeorganizowanie swojego małego m.

Drugim ciekawym sposobem na pomoc i zaczerpnięcie inspiracji jeśli interesujemy się tematem „projektowanie wnętrz” jest program telewizyjny nadawany na stacji Domo+, pod tytułem „Po prostu design”. Jest to program poradnikowy, który prowadzony jest również przez kobietę-  Samanthę Pynn. Dzięki niej pokoje dzienne, sypialnie, jadalnie, czy gabinety, nabierają blasku, nowego charakteru. Wnętrza, które „wyszły spod ręki” Samanthy chlubią się niesamowitą aurą i przyjemnością płynącą z przebywania w nich. Program ten charakteryzują ciekawe, niecodzienne, często niekonwencjonalne koncepcje, które możemy wypróbować w swoim własnym lokum. Gospodyni nie tylko radzi, jak projektować, ale też przedstawia różne triki i sztuczki związane z majsterkowaniem, którego efekty uczynią nasze wnętrza jeszcze bardziej oryginalnymi, a nawet unikatowymi, jeśli tylko sami spróbujemy je wykonać.  Tak więc w tym programów również mamy styczność z metodą DIY (tak jak i u pani Doroty Szelągowskiej), jednak pani Pynn zapoznaje nas również z metodą upcyklingu. Jest to nic innego, jak przetwarzanie wtórne odpadów, dzięki czemu powstają przedmioty o wartości wyższej niż materiał, z którego zostały wykonane. Prezentując tą metodę, projektantka zachęca także swoich widzów do bycia ekologicznym, bowiem sami działając w formie upcyklingu ograniczamy ilość odpadów.

Oprócz rosnącej ilości tego typu programów w telewizji, również fani internetowych filmów video będą zadowoleni. Bowiem w tak popularnym, cieszącym się ogromną sławą serwisie Youtube.com, powstaje również coraz więcej kanałów zajmujących się tematyką aranżacji wnętrz. Wśród nich oglądać  możemy filmiki o tytułach takich jak:
– szybkie metamorfozy,
– nowoczesna aranżacja mieszkania;
– jak urządzić mieszkanie – 10 pomysłów;
– jak urządzić małe mieszkanie;
– urządzanie domu, krok po kroku;
– aranżacja mieszkania w skandynawskim stylu;
– jak urządzić salon w bloku;
– aranżacja mieszkania z elementami stylu glamour;
– urządzanie mieszkania;

Projektowanie wnętrz (tapety na ścianę) daje nam obszerne pole do manewru, dzięki niemu jesteśmy w stanie dokładnie zaplanować każdy element wystroju naszego wnętrza, bez możliwości, że coś nie będzie pasowało, lub najzwyczajniej w świecie się nie zgra z resztą. Poprzez to oszczędzamy budżet, nie pozwalając na ewentualność  kupienia czegoś niepotrzebnego, czego będzie się trzeba pozbyć, bo będzie źle wpływało na efekt aranżacji. Jeśli stoimy przez wyzwaniem urządzenia pomieszczenia to albo zatrudnijmy designera, albo dokładnie przestudiujmy poradniki wnętrzarskie lub wymienione wyżej programy telewizyjne. Nie narażajmy się na niepotrzebne koszta i nasze niezadowolenie.

Możesz również polubić…